

Міністр оборони України Резніков деталізував кожен із блоків питань, які обговорили на вже знаменитій зустрічі понад 40 представників оборонних відомств на американській авіабазі Рамштайн у Німеччині. Блоки стосуються як короткострокових оперативних рішень щодо допомоги Україні у війні з Росією, так і довгострокового бачення – як посилити нашу оборону з огляду на стратегічні виклики.
Про підсумки зустрічі Резніков написав на своїй сторінці у фейсбуці.
Три блоки історичної зустрічі в Рамштайні
Оптимізація процесів постачання зброї
Отже, перший важливий момент, за його словами, – це створення Консультативної групи з питань оборони України, яка діятиме на постійній основі, і у рамках якої «раз на місяць ми «звірятимемо годинник» з партнерами». Міністр оборони України переконаний, що постійний механізм дозволить оптимізувати і пришвидшити важливі процеси щодо отримання зброї, вдосконалити логістику, забезпечити оптимальну координацію.
«Наприклад, коли будуть ухвалені рішення про надання Україні того чи іншого озброєння, за рахунок координації зброя одного типу надходитиме з різних країн. Умовно, кілька країн нададуть по 3-4 гармати, а сумарно України отримає артилерійський дивізіон», – пояснив він задум.
Перехід на західний калібр
Друге питання – перехід українського війська на західні калібри і техніку. І, на думку Резнікова, – це стратегічне рішення, яке нарешті вдалося ухвалити.
«Зокрема, ми вже отримуємо артилерію калібру 155-мм. Поступово рішення забезпечить повну взаємосумісність української армії з арміями країн НАТО. Що стане значним посиленням східного флангу Альянсу. Не буду приховувати – ще три місяці тому це завдання вважалося майже неможливим», – розповів він.
Загалом, як каже, саме «перехід», «transition» – стало ключовим словом зустрічі у Рамштайні. Перехід, який розпочався понад 30 років тому і зараз наближається до фінальної фази. І, за словами міністра, йдеться не тільки про поставки зброї та боєприпасів, а й місце України у виробництві озброєння та військової техніки.
«Звісно, ми досі зацікавлені отримувати для швидкого посилення армії техніку та озброєння радянських зразків. І будемо це робити, поки існуватиме така можливість. Але якісні зрушення вже сталися», – переконаний Олексій Резніков.
Навчання українських військових
І доказом цих зрушень він назвав третій важливий блок, який обговорили на зустрічі – опанування західної зброї українськими військовими.
«Ми не афішували цю роботу, щоб забезпечити комфорт нашим партнерам. Зараз навчальні програми будуть масштабовані і поширені навіть на ті зразки озброєнь та техніки, щодо надання яких Україні поки немає політичних рішень. Коли ці рішення будуть ухвалені, в чому я особисто не сумніваюсь, ми вже будемо готові», – наголосив міністр, навівши цікавий приклад.
Українські артилеристи, які тренувалися на САУ 155-мм калібру на полігоні в одній з країн, уразили ціль з першого пострілу. А потім допомогли іноземним колегам вдосконалити комп’ютерну програму, яка управляє цією САУ. За словами міністра, це справило відповідне враження. Адже у наших воїнів за плечами – досвід війни, реальних боїв, де ціна помилки – життя.
«Загальний висновок за підсумками зібрання на базі Рамштайн – йдеться про справді історичні зміни, які у найближчі тижні – місяці будуть матеріалізовані», – резюмував Олексій Резніков.
Про деталі зустрічі також читайте у матеріалі: Прорив у Рамштайні. Як США та союзники «зрушать небо і землю» для підтримки України
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"
Коментарі