НТА > НОВИНИ > Новини світу > Три блоки питань «Рамштайну». Міністр оборони Резніков розповів про кожен із них

Три блоки питань «Рамштайну». Міністр оборони Резніков розповів про кожен із них

530

Міністр оборони України Резніков деталізував кожен із блоків питань, які обговорили на вже знаменитій зустрічі понад 40 представників оборонних відомств на американській авіабазі Рамштайн у Німеччині. Блоки стосуються як короткострокових оперативних рішень щодо допомоги Україні у війні з Росією, так і довгострокового бачення – як посилити нашу оборону з огляду на стратегічні виклики.

Про підсумки зустрічі Резніков написав на своїй сторінці у фейсбуці.

Три блоки історичної зустрічі в Рамштайні

Оптимізація процесів постачання зброї

Отже, перший важливий момент, за його словами, – це створення Консультативної групи з питань оборони України, яка діятиме на постійній основі, і у рамках якої «раз на місяць ми «звірятимемо годинник» з партнерами». Міністр оборони України переконаний, що постійний механізм дозволить оптимізувати і пришвидшити важливі процеси щодо отримання зброї, вдосконалити логістику, забезпечити оптимальну координацію.

«Наприклад, коли будуть ухвалені рішення про надання Україні того чи іншого озброєння, за рахунок координації зброя одного типу надходитиме з різних країн. Умовно, кілька країн нададуть по 3-4 гармати, а сумарно України отримає артилерійський дивізіон», – пояснив він задум.

Перехід на західний калібр

Друге питання – перехід українського війська на західні калібри і техніку. І, на думку Резнікова,  – це стратегічне рішення, яке нарешті вдалося ухвалити.

«Зокрема, ми вже отримуємо артилерію калібру 155-мм. Поступово рішення забезпечить повну взаємосумісність української армії з арміями країн НАТО. Що стане значним посиленням східного флангу Альянсу. Не буду приховувати – ще три місяці тому це завдання вважалося майже неможливим», – розповів він.

Загалом, як каже, саме  «перехід», «transition» –  стало ключовим словом зустрічі у Рамштайні. Перехід, який розпочався понад 30 років тому і зараз наближається до фінальної фази. І, за словами міністра, йдеться не тільки про поставки зброї та боєприпасів, а й місце України у виробництві озброєння та військової техніки.

«Звісно, ми досі зацікавлені отримувати для швидкого посилення армії техніку та озброєння радянських зразків. І будемо це робити, поки існуватиме така можливість. Але якісні зрушення вже сталися», – переконаний Олексій Резніков.

Навчання українських військових

І доказом цих зрушень він назвав третій важливий блок, який обговорили на зустрічі – опанування західної зброї українськими військовими.

«Ми не афішували цю роботу, щоб забезпечити комфорт нашим партнерам. Зараз навчальні програми будуть масштабовані і поширені навіть на ті зразки озброєнь та техніки, щодо надання яких Україні поки немає політичних рішень. Коли ці рішення будуть ухвалені, в чому я особисто не сумніваюсь, ми вже будемо готові», – наголосив міністр, навівши цікавий приклад.

Українські артилеристи, які тренувалися на САУ 155-мм калібру на полігоні в одній з країн, уразили ціль з першого пострілу. А потім допомогли іноземним колегам вдосконалити комп’ютерну програму, яка управляє цією САУ. За словами міністра, це справило відповідне враження. Адже у наших воїнів за плечами – досвід війни, реальних боїв, де ціна помилки – життя.

«Загальний висновок за підсумками зібрання на базі Рамштайн – йдеться про справді історичні зміни, які у найближчі тижні – місяці будуть матеріалізовані», – резюмував Олексій Резніков.

Про деталі зустрічі також читайте у матеріалі: Прорив у Рамштайні. Як США та союзники «зрушать небо і землю» для підтримки України

Оцініть новину
Клас!
3
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі