НТА > НОВИНИ > Спорт > Три дні на відновлення. Як збірній України вийти в оптимальний стан до суботи

Три дні на відновлення. Як збірній України вийти в оптимальний стан до суботи

Лікарі вважають, що максимально відновити кондиції між матчами 1/8-ої та 1/4-ої фіналу складно, однак реально

233

Уже в суботу,  3 липня, переїхавши з Глазго до Рима, підопічним Андрія Шевченка доведеться протистояти Англії у чвертьфіналі. Це при тому, що лише у вівторок українські футболісти провели виснажливий поєдинок проти Швеції (2:1).

Як позначаться додаткові 30 хвилин екстра-тайму на грі в 1/4 проти родоначальників футболу, чи вдасться відновитися, – про це у матеріалі NTA.

Важливий психологічний фактор

Лікар-травматолог Роман Машталер переконаний, що в збірній України дуже кваліфікований лікарський штаб, тож він зробить усе можливе, аби поставити на ноги тих гравців, які на собі особливо відчули наслідки вівторкового поєдинку.

«Варто звернути уваги на три аспекти: загальна реабілітація, відновлення м’язових функцій і психологічний момент. На психологічному відновленні я би так само наголосив, бо воно у таких випадках не менше важливе, ніж фізичне», – зазначив Роман Машталер у коментарі NTA.

За його словами, три дні між матчами – невеликий проміжок часу, однак доводиться мати справу з тим, що є. До того ж, для футболістів-професіоналів, як і представників інших видів спорту, це звичний ритм.

Повноцінний сон – це дуже важливо

«Після фізичних навантажень потрібна розтяжка, вона розганяє молочну кислоту з м’язів, зменшує м’язову напругу, покращує приплив крові до м’язів, – розповіла в коментарі NTA лікар невідкладних станів Роксолана Павлишин. – Плюс масаж, який теж сприяє покращенню кровообігу м’язів і серцево-судинної системи. Може бути і спортивний масаж, і самомасаж».

А ще вона наголосила на важливості повноцінного сну саме в цей період. Потрібно також зберігати водний баланс, наповнювати організм належною кількістю рідини, важливе збалансоване харчування.

«Під час спортивних навантажень витрачається переважно натрій, магній, калій, тому це все варто наповнити – вітамінні комплекси, білки, магній, цинк, мідь, калій кальцій у харчуванні Але це все є в комплексі їхньої спортивної дієти, тому, думаю, проблем із цим не буде», – додала Роксолана Павлишин..

Як зазначила вона, тренування для футболістів – хай і не настільки інтенсивні, як зазвичай, – теж необхідні, бо потрібно розігнати молочну кислоту, бо інакше будуть м’язи боліти.

Нагадаємо, що ще вчора ввечері українська футбольна делегація прибула до столиці Італії, де в суботу відбудеться матч 1/4-ої фіналу Євро-2020 між Україною і Англією. Лише від сьогодні українські футболісти відновили тренування.

Віталій Павлишин

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі