НТА > НОВИНИ > Львівські новини > Три години, щоб пройти. Вулиця на Львівщині стала рекордсменкою України

Три години, щоб пройти. Вулиця на Львівщині стала рекордсменкою України

Вулиця у селі Орів є найдовшою в нашій країні і тягнеться 14 кілометрів

2746

Вулиця Тараса Шевченка у селі Орів на Львівщині є найдовшою в нашій країні. Відтак, її внесли до Книги рекордів.  Аби її пройти пішки, доведеться витратити зо три години, адже протяжність складає 14 кілометрів.

Про це повідомляє пресслужба Львівської обласної держадміністрації. Журналісти “Правди. Наживо” (щобудня о 19:00 на NTA) також побували в Ореві.

Всюди вулиця Шевченка

Протяжність вулиці Тараса Шевченка – 14 кілометрів. До слова, село Орів – найдовше та найбільше за площею село у Львівській області, а до 1967 року за площею було навіть більшим, аніж Львів. Зараз у ньому мешкає понад півтори тисячі людей. І кого не запитаєш, кожен живе на вулиці Тараса Шевченка. Також на цій вулиці – всі важливі установи у селі теж на вулиці Шевченка. І будинок культури, і сільрада, і магазин і школа.

“Вулиця у селі Орів названа на честь Кобзаря і є однією з найдовших. Важливо те, що вся Україна почує про Орів. Та й не тільки Україна”, – заявив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко.

 


“Нам у редакцію надійшла заявка, тому експертна комісія досліджувала, чи дійсно ця вулиця є найдовшою в Україні. Заміри проводилися від початкової і до кінцевої точок. Це 14 кілометрів”, – розповідає експертка Національного проєкту “Книга рекордів України” Тетяна Розвадовська.

Голова села каже, що неабияк тішиться цій відзнаці, адже тепер про Орів дізнаються ледь не всі українці, а серед них точно є потенційні туристи.

“Для Орева це означає, що ми стали ще більш відомі. Про нас будуть говорити люди, до нас будуть приїжджати”, – переконана староста села Орів Тетяна Сухроменда

Саме для того,  щоб привернути увагу до Орева та його потенціалу,  у Трускавецькій громаді, до якої належить село, вирішили звернутися до Книги рекордів.

“Ми хочемо, щоб сюди заїжджали активні люди, туристи отримувати нові враження, побачили одну з найдавніших дерев’яних церков в Україні. Хай побачать місце, де починав свою кар’єру глава УГКЦ Святослав Шевчук”, – коментує міський голова Трускавця Андрій Кульчинський. 

Щоправда, водночас цю вулицю неформально можна вважати і найдовшою невідремонтованою. Адже про дорогу без вибоїн орівчани наразі лише мріють. Представники обласної адміністрації переконують, що ремонт розпочнуть у 2022 році. Реконструкція обійдеться недешево. Вартість кілометру такої дороги – від чотирьох мільйонів гривень.

Рекорди в Україні

Нещодавно карту Дніпропетровської області із зерна визнали національним рекордом України. Для цього використали 17 різних видів зерна загальною вагою майже 65 кг. А саму карту майже місяць виготовили учні та працівники Західно-Дніпровського центру професійно-технічної освіти.

Також бігова стежка «Лісова Україна», яку проклали в Зарічанському лісгоспі на Житомирщині у формі карти нашої держави, потрапила до Книги рекордів України. Стежка протяжністю майже 10 км з’явилася напередодні Дня незалежності України.

Оцініть новину
Клас!
12
Я це люблю
2
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
1
Шооо?
1

Коментарі