НТА > ТОК-ШОУ > ГОВОРИТЬ ВЕЛИКИЙ ЛЬВІВ > Три сценарії та маршрути наступу Росії, які обговорюють українські військові

Три сценарії та маршрути наступу Росії, які обговорюють українські військові

Командир окремого полку спеціального призначення НГУ «Азов» Денис Прокопенко описав ймовірні сценарії агресії РФ, які розглядають самі воїни

1677

Російська Федерація поступово втрачає Україну як сферу впливу. Саме через це виникає можливість ескалації війни не лише на Сході України, а й впродовж усіх кордонів

Такий прогноз зробив командир окремого полку спеціального призначення НГУ «Азов» Денис Прокопенко. В ефірі проєкту “Говорить Великий Львів” на  NTA він назвав три ймовірних сценарії активізації наступу Росії, які розглядають військові.

Сценарії: на Київ, Приазов’я, локальні спалахи

Повномасштабний наступ на Київ

Командир окремого полку спецпризначення НГУ «Азов» стверджує, що саме повномасштабний наступ Росії на Україну найнебезпечніший серед варіантів, які аналізують військові.

«Хочу зауважити, що у випадку повномасштабного наступу, агресор не обере найкоротший шлях: Брянськ – Київ, а проводитиме наступальні дії з зони ООС, щоб заволодіти столицею та примусити владу до капітуляції. Для таких дій залучать все наступальне угрупування, включно з авіацією та ракетними ударами», – повідомив Денис Прокопенко.

Він також пояснив, що хоча такий варіант лише один з можливих, військові не можуть відкидати його, адже мають справу з «психічно нездоровою людиною», в особі Володимира Путіна, президента РФ.

«У зв’язку з певними труднощами обороноспроможності України на півночі, один з можливих сценаріїв посилення наступу на Україну з боку Росії може відбутися саме з того напрямку», – додав Денис Прокопенко.

Проведення наступальної операції на Приазов’ї

Військовослужбовець вважає, що головною метою такої операції стало би взяття під контроль сухопутний кордон між Кримським півостровом і так званою «ДНР». Також він пояснив, що така операція, в разі здійснення, буде проводитись з застосуванням військового та повітряного десанту.

«Ця ділянка фронту для нас дуже знайома. Історично так склалося, що наш полк  базується тут, тому саме за такого варіанту розвитку подій, велику відповідальність за оборону нестимемо ми. Регулярно проводимо тренування на полігоні. Така операція не потребує настільки великих ресурсів для проведення як повномасштабний наступ, в додаток Росія в разі успіху отримає стратегічно важливий об’єкт: утворення повноцінного сухопутного коридору з півостровом, відновлення водопостачання на Кримський півострів», – розповів Денис Прокопенко.

Локальна операція в зоні ООС

Така операція, згідно з даними військового, не впливатиме на глобальну ситуацію, однак також вигідна Путіну.

«Якщо в Путіна буде змога показати зуби, він цим скористується, адже більше не працюють слова залякування. Ми не відкидаємо нових локальних наступальних операцій за більш сприятливих погодних та політичних умов. Таким чином при першій нагоді можемо очікувати спроби захоплення нових населених пунктів в зоні ООС», – пояснив командир окремого полку спеціального призначення НГУ «Азов» Денис Прокопенко.

Фото: Азов

Оцініть новину
Клас!
2
Я це люблю
0
Ха-ха
1
Сумно
0
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"