НТА > НОВИНИ > Львівські новини > Утримання під вартою або застава майже в 1 мільйон. Суд обрав запобіжний захід антивакцинатору Стахіву

Утримання під вартою або застава майже в 1 мільйон. Суд обрав запобіжний захід антивакцинатору Стахіву

Суд повністю задовільним клопотання прокуратури

650

Галицький районний суд Львова визначив запобіжний захід для антивакцинатора Остапа Стахіва, якого підозрюють участі в антиукраїнській мережі з метою зміни конституційного ладу і  захоплення влади. За клопотанням обвинувачення – це 60 днів утримання під вартою із правом внесення застави у розмірі 998 тисяч 800 гривень.

Відповідне рішення суд ухвалив сьогодні, 18 листопада.

Також Остапу Стахіву заборонили виїжджати за межі Львова у разі внесення застави.

“Сума застави вибрано адекватно з огляду на серйозність обвинувачення і резонанс справи. Вона зможе гарантувати той запобіжний захід, який обрано на даний час. Надалі буде проведене досудове розслідування, будуть відпрацьовані всі версії”, – заявив представник обвинувачення.

Сторона підозрюваного подаватиме апеляцію на рішення суду. Також Стахів заявив, що застави вносити не буде.

Ще до початку засідання біля приміщення суду почалися одразу кілька акцій – противників та «фанатів» антивакцинатора, які розділяли шеренги поліції. Зокрема, десятки людей скандували: «Стахіва за ґрати».

Сам Стахів перед початком судового засідання поскаржився, що його до третьої ночі тримали на вулиці, а потім у холодній камері без опалення: «Щоб я промерз, а зараз я спотілий тут сиджу. Не знаю, яка зараз температура. Це знущання». Також він заявив, що має проблеми з серцем: «Не працює один із клапанів, і може серце будь-якої миті зупинитися». Заявив, що не довіряє львівським медикам, тому і вирушив у найближчу область до лікарів.  «Найближчою» до Львова виявилася Свалява Закарпатської області.

Утім ще вчора прокуратура заявила, що переконливих медичних причин для того, щоб пропускати засідання, нема. А вже сьогодні у суді сторона обвинувачення надала висновок лікарів, за яким підозрюваний може брати участь у слуханні.

Стахів проігнорував учорашнє судове засідання начебто через проблеми зі здоров’ям. Після отримання підозри та невдалої спроби госпіталізуватися у Львові, він опинився в лікарні на Закарпатті. Саме там його і взяли під варту правоохоронці та доставили сьогодні до зали суду.

Нагадаємо, що 16 листопада Стахіву вручили підозру за двома частинами статті 109 ККУ – змова на вчинення дій, спрямованих на насильницьку зміну конституційного ладу та захоплення влади, а також – публічні заклики до таких дій.

 

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
1
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі