НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > У дитини виявили сліди ковіду у кишківнику через 3 місяці після зараження

У дитини виявили сліди ковіду у кишківнику через 3 місяці після зараження

387

Американські вчені знайшли сліди COVID-19 в кишківнику 11-річної дівчинки через три місяці після того, як вона одужала.

Як пише Insider з посиланням на дослідження вчених, опубліковане в журналі JPGN Reports, дівчинка відчувала сильний біль у животі після того, як три місяці тому вона перехворіла на «гострий» випадок COVID-19.

Результати можуть пояснити, чому люди відчувають симптоми довго після того, як інфекція зникла, тобто виникає синдром «тривалого ковіду».

Дівчинка, яка проходила лікування в дитячому відділенні госпіталю SUNY Downstate, Бруклін (США), відчувала «судомний або пекучий» біль, який полегшувався після того, як вона поїла або сходила в туалет.

Невідомо, коли дитина захворіла, чи була вона вакцинована проти COVID-19 і який варіант вона могла підхопити.

Жодне лікування не полегшувало біль дитини. Подальше обстеження показало інтенсивне запалення в сліпій кишці дитини, частині нижніх відділів кишківника.

Вчені зробили дивовижне відкриття, коли провели біопсію кишківника дитини. Виявилося, що клітини кишківника, заповнені слідами коронавірусу.

Це може означати, що організм здатний переносити коронавірус або принаймні його фрагменти протягом місяців після зараження.

Враховуючи, що це лише один випадок, неможливо дізнатися, чи є ситуація аномалією, чи таке повторюється часто.

Автори дослідження стверджують, що це «переконливо свідчить про те, що вірус все ще колонізує кишківник через місяці після того, як симптоми COVID-19 зникли».

Проте імунобіолог з Єльського університету Акіко Івасакі, вважає, що вірус був знищений раніше, але його фрагменти зберігаються в організмі протягом тривалого часу. А імунна система може прийняти цих «привидів» коронавірусу за живі віруси і продовжувати розвивати сильну імунну реакцію, щоб спробувати очистити їх, викликаючи місцеве запалення та біль.

Як припустив Івасакі, вакцинація може допомогти очистити організм від залишків вірусів.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"