НТА > НОВИНИ > Новини світу > Туреччина назвала умови, за яких підтримає вступ Швеції та Фінляндії в НАТО

Туреччина назвала умови, за яких підтримає вступ Швеції та Фінляндії в НАТО

456

Президент Туреччини Реджеп Ердоган озвучив умови, які можуть змінити його рішення щодо вступу Швеції та Фінляндії до НАТО.

Про це він сказав під час телефонної розмови з прем’єр-міністром Швеції Магдаленою Андерссон, а також з лідером Фінляндії та генеральним секретарем НАТО, повідомляє “Європейська правда”.

Туреччина стверджує, що Швеція та Фінляндія приховують людей, пов’язаних з угрупованням Робітничої партії Курдистану (PKK) і послідовників Фетхуллаха Гюлена, якого Анкара звинувачує в організації спроби державного перевороту 2016 року.

Прем’єр-міністру Швеції Магдалені Андерссон Ердоган сказав, що Анкара очікує кроків для вирішення цієї проблеми. Він закликав Швецію переглянути своє ставлення до терористичних організацій. Також Ердоган заявив, що Швеція має зняти ембарго на експорт зброї, яке вона наклала на Туреччину після її вторгнення в Сирію в 2019 році. Якщо ці умови будуть виконані, то Ердоган, ймовірно, не перешкоджатиме Швеції у вступі до НАТО.

Тим часом Андерссон сказала, що цінує цей заклик. За її словами, Швеція сподівається зміцнити двосторонні відносини з Туреччиною.

В розмові з президентом Фінляндії Саулі Нііністо, Егдоган заявив,  що відсутність боротьби з терористичними організаціями, які становлять загрозу для союзника по НАТО, не відповідає духу альянсу.

Нагадаємо, що 18 травня Фінляндія та Швеція офіційно подали заявки на вступ до НАТО. Зробили вони це в штаб-квартирі НАТО у Брюсселі.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
1
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі