НТА > НОВИНИ > Новини світу > Туреччина висилає з країни послів 10 держав, включно з США

Туреччина висилає з країни послів 10 держав, включно з США

143

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що посли 10 країн, які оприлюднили заяви на захист активіста Османа Кавали, будуть оголошені персонами нон-грата.

Про це повідомляє Hurriyet Daily News.

Турецкий уряд підозрює Осману Кавалу у причетності до держперевороту у 2016 році, організатором якого є нібито рух Фейтуллаха Гюлена, який вважається терористичною операцією в країні.

“Я доручив нашому міністру закордонних справ якнайшвидше оголосити цих десятьох послів персонами нон грата”, – заявив президент Туреччини.

Раніше МЗС Туреччини викликало керівників дипломатичних місій США, Німеччини, Данії, Фінляндії, Франції, Нідерландів, Швеції, Норвегії, Канади та Нової Зеландії.

Дипломати написали спільний лист із вимогою негайно звільнити Кавалу, з початку процесу проти якого пройшло вже чотири роки. Посли зазначають, що на його користь є рішення ЄСПЛ, а заведення на нього нових справ після попереднього виправдання ставить під сумнів повагу до демократії, верховенства права і прозорість судочинства у Туреччині.

Після невдалої спроби державного перевороту в 2016 році Ердоган заявив, що відповідальність лежить на рухові Гюлена і почав масштабні переслідування його прихильників та причетних до руху осіб. Протягом цього часу з державних посад з підозрою на прихильність до руху Гюлена звільнили вже близько 130 000 осіб.

Зараз Гюлен проживає у США і заперечує свою причетність до подій 2016 року.

Нагадаємо, турецька поліція затримала групу з 6 осіб за підозрою в шпигунстві. За даними ЗМІ, у затриманих були російські паспорти. Їх підозрюють у шпигунстві та піготовці збройного нападу.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі