НТА > НОВИНИ > Війна > Туреччина звинуватила Росію в затягуванні війни

Туреччина звинуватила Росію в затягуванні війни

Головна мета Туреччини – посадити сторони за стіл переговорів для припинення війни

483

Через російські обстріли повномасштабна війна в Україні затягується, тому важче досягнути припинення вогню та вирішення шляхом переговорів.

Таку заяву в інтерв’ю CNN Turk зробив офіційний речник президента Туреччини Ібрагім Калін. Він розповів, що президент Реджеп Таїп Ердоган закликав до взаємного припинення вогню як російського лідера Володимира Путіна, так і українського лідера Володимира Зеленського.

«Це свідчить про те, що війна має тенденцію до того, щоби зайти в глухий кут, і, як ми бачимо, жодна зі сторін не в змозі здобути вирішальну перемогу на полі бою. Але ми продовжуватимемо працювати над припиненням вогню на полі бою, особливо навколо Запорізької атомної електростанції. Це найбільша загроза безпеці для всіх. Ми хочемо зробити так, щоби в Запорізькій області не було конфліктів і нещасних випадків», – сказав речник турецького президента.

За словами Каліна, за великим рахунком, саме російські обстріли продовжують цю війну й ускладнюють будь-які переговори.

«Сенс хоча б якоїсь форми одностороннього припинення вогню полягає в тому, щоби Росія зупинилася, а за нею й Україна, і це  заклик від нашого президента двом лідерам. Ми можемо мати локальні перемир’я», – сказав представник Ердогана.

Це може стати своєрідним переговорним середовищем, яке об’єднає учасників переговорів, додав речник президента Туреччини.

«Але ми продовжуватимемо повторювати ці заклики, розповідаючи про факти на місцях. Наразі жодна зі сторін не готова скласти зброю та сісти за стіл переговорів. І ми стурбовані тим, що побачимо подальшу ескалацію конфлікту в Україні протягом наступних декількох місяців», – сказав Калін.

Ібрагім Калин зазначив, що головною метою є посадити сторони за стіл переговорів для припинення війни.

«Ми повинні спочатку зупинити кровопролиття. Ми намагаємося створити середовище, в якому обидві сторони можуть об’єднатися. Українці мають бачити конкретні дії з російського боку, такі як план виведення російських військ з української території й обмін полоненими, Запорізька атомна електростанція, продовження зернової угоди. Це ті речі, на яких треба зосередитися», – підсуиував він.

Інакше, якщо війна триватиме, 2023-ій рік стане складнішим для світової економіки, для енергетичної безпеки, для зернової та продовольчої безпеки.

Нагадаємо, що президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган цього тижня провів телефонні розмови з Володимиром Зеленським і Володимиром Путіним.

Спілкуючись із Путіним, Ердоган найчастіше обговорював зерновий коридор і необхідність дипломатичних переговорів між Києвом та Москвою.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"