НТА > НОВИНИ > Курйози > Тисяча за вакцинацію. Деталі і меми

Тисяча за вакцинацію. Деталі і меми

За ці кошти можна буде придбати абонемент у спортзал або фітнес-клуб, відвідати кінотеатр, купити квитки для мандрівок всередині країни тощо.

587

Зеленський обіцяв усім щепленим двома дозами проти коронавірусу 1000 гривень від держави. Натомість в офісі президента зауважили, що українці ці гроші не зможуть отримати на руки, вони будуть своєрідним депозитом, який можна буде витратити на певний перелік послуг. Українці  на таке роз’яснення  відреагували численними мемами в соцмережах.

Передісторія

Нагадаємо, що 14 листопада президент Володимир Зеленський заявив, що кожен, хто отримає два щеплення, отримає від держави тисячу гривень через додаток «Дія».

«Кожен, хто отримав, два щеплення, зможе отримати одну тисячу гривень. Швидко і зручно, тобто, через додаток «Дія»», –  заявив президент у відеозверненні у Facebook.

Як зазначалося, за ці кошти можна буде придбати абонемент у спортзал або фітнес-клуб, відвідати кінотеатр, театр, музей, концертний зал чи виставковий центр, або купити квитки для мандрівок всередині країни – на внутрішні або авіа, залізничні перевезення.

Програма стартує 19 грудня.

«До кінця року на неї буде виділено близько 3 млрд гривень. Стільки ж – на початку 2022 року. Ми розуміємо, що смартфони та «Дія» є, на жаль, не у кожного, то ж ця програма діятиме не один місяць. Держава забезпечить альтернативну можливість отримати тисячу гривень, зокрема людям похилого віку», – додав Зеленський.

Роз’яснення деталей

«Ключове насправді тут – це не тисяча за вакцинацію. Це масштабна програма з підтримки бізнесу, просто вона є опосередкованою. Влада не напряму дає гроші бізнесу, влада видає гроші людям – таким чином підтримуючи їхнє рішення вакцинуватися – тобто вбиваємо одним пострілом двох зайців. А по друге – це ж не живі гроші їх не можна буде витратити на горілку і цигарки.

Це буде – поки не скажу за технічне рішення – але це буде в тому чи іншому вигляді якийсь сертифікат, цифровий ваучер чи депозит, чи щось на кшталт того, який можна буде витратити на певний перелік послуг і товарів», – пояснив прессекретар президента Сергій Никифоров у коментарі «Українській правді».

Никифоров утоничнив, що перелік послуг сформували таким чином, щоб підтримати послуги, які найбільше, на думку влади, постраждали від пандемії коронавірусу і карантинних обмежень.

Речник президента додав, що наразі не може розповісти технічні деталі надання цієї тисячі, бо «президент поки що лише анонсував це», і час запуску акції, але нагадав, що Зеленський озвучив дату 19 грудня.

За словами Никифорова, тисячу можна буде витратити на якісь спортивні та культурні заходи (театри, концерти, книги, кіно), туризм (переїзди по Україні) – повний перелік послуг наразі формується.

Він також пояснив, що людина за цим «сертифікатом»  чи «депозитом» зможе обрати кілька послуг (в рамках 1 тисячі гривень – ред.) – наприклад, поїхати в інше місто, де відвідати музей чи виставу, чи інший культурний захід.

 Меми в соцмережах

Водночас українці масово поширюють в соцмережах меми на цю тему. Ми зібрали декілька з них.

 

 

 

 

 

Оцініть новину
Клас!
3
Я це люблю
2
Ха-ха
2
Сумно
1
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі