

В американського президента Джо Байдена є “вікно у чотири тижні” для того, щоб запобігти російському вторгненню в Україну. У Білому Домі не хочуть допуститися помилок адміністрації президента Барака Обами у 2014 році.
Про це повідомляє CNN.
За інформацією видання, Байден побоюється повторення помилок 2014 року, коли США та Європі були охоплені зненацька російською окупацією Криму. У зв’язку з цим, американський президент вимагає від радників з національної безпеки стримувати російського президента Володимира Путіна всіма можливими способами від вторгнення в Україну.
“Те, що ми робимо, дуже прораховано. Але у нас є лише близько чотирьох тижнів, щоб це здійснити”, – повідомляє джерело в адміністрації Байдена.
Видання також зазначає, що реакція Вашингтона на загрозу вторгнення почалася з поїздки директора ЦРУ Білла Бернса до Москви, але після того, як Путін почав концентрувати російські війська на кордоні з Україною, тиха дипломатія переросла в різкі публічні попередження на адресу Путіна.
За словами представника Білого Дому, санкції, введені Вашингтоном проти Росії в 2014 році, були спрямовані на те, щоб стримати середньостроковий і довгостроковий розвиток конкретних російських державних компаній, обмеживши їх доступ до ринків капіталу і технологій США.
Він зазначив, що нові санкції “будуть придушуючими і спричинять значні витрати для російської економіки та фінансової системи”.
Нагадаємо, Росія продовжує нарощувати війська біля українських кордонів, попри те, що під час відеоконференції 7-го грудня президент США Джо Байден закликав президента Росії Володимира Путіна до деескалації конфлікту. Про це повідомила агенція СNN із посиланням на джерело в розвідувальних органах США.
У п’ятницю Міністерство закордонних справ РФ опублікувало проєкт договору про так звані «гарантії безпеки», дотримання яких Володимир Путін вимагає від НАТО і які Росія передала США.
У ньому наголошується, що Україна не має стати членом НАТО. Обговорювати це питання Москва хоче винятково сам на сам з Вашингтоном.
У відповідь на це генсек НАТО Єнс Столтенберг сказав, що Альянс розглядає можливість діалогу з РФ, проте варто враховувати позицію України.
Вчора у Міністерстві закордонних справ Росії заявили, що у Заходу «є два шляхи» – або прийняти пропозицію РФ (погодитися з умовою, що Україна не вступить до НАТО), або «мати справу з військово-технічною альтернативою».
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"
Коментарі