НТА > НОВИНИ > Новини світу > У Білому Домі повідомили про деталі переговорів Байдена з Путіним

У Білому Домі повідомили про деталі переговорів Байдена з Путіним

463

Президент Джо Байден заявив президенту Росії Володимиру Путіну у вівторок, що США вживатимуть “сильні економічні та інші заходи”, якщо Росія вторгнеться в Україну.

Під час двогодинного відеодзвінка Байден підтвердив підтримку США суверенітету України та закликав до “деескалації”.

Про це йдеться у заяві Білого дому, передає NBC News.

Лідери двох країн обговорюють низку інших питань між двома країнами, включаючи ядерну безпеку, програми-вимагачі та Іран.

“Президент Байден висловив глибоке занепокоєння Сполучених Штатів і наших європейських союзників з приводу ескалації збройних сил Росії, які оточують Україну, і дав чітко зрозуміти, що США і їх союзники відповідатимуть рішучими економічними та іншими заходами у разі військової ескалації”, – йдеться у заяві.

“Обидва президенти доручили своїм командам продовжити переговори, і США зроблять це у тісній координації з союзниками та партнерами. Президенти також обговорили діалог між США та Росією щодо стратегічної стабільності, щодо програм-вимагачів”, – повідомляють у Білому домі.

Оскільки Путін перемістив понад 90 000 військових до кордону України за останні тижні, посадовці адміністрації заявили, що вони вірять, що Росія може брати участь у військових діях, але незрозуміло, чи Путін прийняв це рішення.

Також видання інформує, що разом із військовим нарощуванням Росія також значно посилює кампанію дезінформації, щоб зробити Україну агресором.

Зазначається, що зараз Путін залишається головним у зовнішньополітичному порядку денному Байдена, спочатку через низку кібератак, пов’язаних із російськими хакерами, а тепер із нарощуванням військової агресії, спрямованої проти України.

За даними видання, напередодні переговорів високопоставлений чиновник адміністрації сказав, що Байден викладе ряд дій, які вживатимуть США та їхні європейські союзники, включаючи додаткові санкції, якщо Росія вторгнеться в Україну. Ці контрзаходи завдадуть «глибокої економічної шкоди».

Відомо, що Байден поговорить із Зеленським у наступні дні.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі