НТА > НОВИНИ > Новини світу > У Білорусі влада знищила кладовище польської Армії Крайової

У Білорусі влада знищила кладовище польської Армії Крайової

Після президентських виборів у Білорусі в серпні 2020-го року Польща не визнала їх результатів, підтримала протести громадянського суспільства

220

У білоруському селі Мікулішки Гродненської області знищили кладовище, де поховані загиблі 1944-го року солдати польської Армії Крайової. До Міністерства закордонних справ Польщі у зв’язку з цим викликали тимчасово повіреного у справах Білорусі.

Про це повідомив сайт Міністерства закордонних справ Білорусі.

«Ця надзвичайно ганебна подія є прикладом порушення нинішньою білоруською владою усіх своїх зобов’язань щодо пам’ятних місць на своїй території. Це нагадує найтемніші сторінки історії комунізму, і з огляду на попередні повідомлення про знищення польських військових поховань, це не можна сприймати інакше, як цілеспрямовану дію з метою подальшого погіршення взаємин між Польщею та Білоруссю”, – сказано в заяві.

У МЗС наголошують, що це є черговим і найяскравішим прикладом дій мінського режиму проти поляків у Білорусі.

«Ми рішуче засуджуємо антипольську кампанію білоруської влади, спрямовану на усунення будь-яких польських слідів в Білорусі. Знищення військових могил не змінить історію та не зітре пам’ять про минуле», – додала речниця міністерства Ясіна Лукаш.

Після президентських виборів у Білорусі в серпні 2020-го року Польща не визнала результати виборів, підтримала протести громадянського суспільства та закликала Мінськ провести перевибори.

Після цього режим Лукашенка звинуватив Польщу у намаганні дестабілізувати ситуації у країні та захопити західні регіони країни. Мінськ розпочав репресії проти діячів польської національної меншини в Білорусі, сторони обмінялися висилкою дипломатів з Білорусі та Польщі.

Нагадаємо, що депутат Волинської обласної ради, представник громадського формування «Самооборона Волині» Іван Мирка в спецефірі NTA розповів про настрої мешканців Волинської області. За його словами, Волинь практично не сумнівається в тому, що Білорусь рано чи пізно, але спробує своїми військами увірватися в Україну.

Під час боїв за Лисичанськ загинув командир батальйону «Волат» полку імені Кастуся-Калиновського Іван із позивним «Брест».

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі