НТА > НОВИНИ > Світ > У Брюсселі стартує саміт НАТО: усі подробиці

У Брюсселі стартує саміт НАТО: усі подробиці

88

В Брюсселі 14 червня стартує саміт НАТО. Через пандемію коронавірусу члени НАТО не зустрічалися віч-на-віч з 2018 року. Відомо, що Джо Байден вперше візьме участь у саміті як президент США.

Програма саміту

Офіційно саміт розпочнеться о 14:00 за Києвом. О 14:30 стартує засідання Північноатлантичної ради на рівні глав держав і урядів. Вже о 17:15 генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг вийде на пресконференцію.

Члени НАТО планують обговорити виведення військ з Афганістану, відносини з Росією і Китаєм та витрати на оборону.

Однією з головних цілей саміту – досягнення прогресу щодо нової стратегічної концепції НАТО-2030.

На саміт Україну не запросили

В Офісі президента запевняли, що питання України обов’язково обговорять на зустрічі.

Раніше під час зустрічі з держсекретарем США Ентоні Блінкеном Володимир Зеленський висловив сподівання, що на саміті НАТО обговорять надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО.

Питання України на саміті обов’язково буде присутнє. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Росія та її агресивна поведінка щодо сусідів стане однією з головних тем зустрічі.

“Ми бачимо ту ж саму модель поведінки – агресивні дії Росії проти своїх сусідів, України та Грузії, кібератаки і гібридні атаки”, – сказав Столтенберг.

Зустріч Байдена і Путіна

Лідери країн-учасниць НАТО проведуть консультації з Байденом перед  зустріччю з президентом РФ Володимиром Путіним, яка відбудеться 16 червня у Женеві.

“У нього буде можливість поговорити з усіма членами Альянсу про те, що він планує обговорити з Путіним. Він зробить це за закритими дверима”, – сказав радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван.

Валерія Рабінович

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі