НТА > НОВИНИ > Суспільство > У Чорнобилі аномальний рівень радіації, – МАГАТЕ

У Чорнобилі аномальний рівень радіації, – МАГАТЕ

Рівень радіації підвищувався через переміщення важкої техніки, яку російські війська привозили в Чорнобильську зону

315

Генеральний директор Міжнародної агенції з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі попередив, що рівень радіації на Чорнобильській АЕС підвищений через бойові дії і присутність військової техніки на території ЧАЕС.

Відповідну заяву генерального директора МАГАТЕ оприлюднило видання Mirror. Фахівці ООН з атомної енергії назвали рівень радіації на ЧАЕС, де декілька тижнів тривали бої після повномасштабного російського вторгнення, «аномальним».

Генеральний директор Міжнародної агенції з атомної енергії Рафаель Гроссі заявив журналістам, що багатотижнева окупація Росією об’єкта була «дуже і дуже небезпечною».

«Рівень радіації я би охарактеризував, як ненормальний. Виникали моменти, коли рівні підвищувалися через переміщення важкої техніки, яку російські війська привозили сюди і коли вони йшли», – уточнив Гроссі.

Раніше Україна запросила у МАГАТЕ «повний список обладнання», яке їй необхідно для експлуатації атомних електростанцій під час війни з Росією. Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив, що список включає в себе пристрої для вимірювання радіації, захисні матеріали, комп’ютерну допомогу, системи електропостачання та дизельні генератори.

Нагадаємо, що на початку березня директор Міжнародної агенції атомної енергетики Рафаель Ґроссі пропонував відвідати Чорнобильську зону та зустрітися там із представниками російської та української сторони.

Згодом з’ясувалося, що росіяни розграбували Центральну аналітичну лабораторію в Чорнобилі вартістю 6 мільйонів євро.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі