НТА > НОВИНИ > Суспільство > У Чорнобилі помітили рідкісних птахів

У Чорнобилі помітили рідкісних птахів

За багато років зона відчуження стала притулком для великих підорликів

287

За багато років зона відчуження у Чорнобилі стала притулком для рідкісних птахів – великих підорликів. Зазначимо, що ці птахи наразі перебувають під загрозою зникнення: в Європі їх залишилося всього 4500 пар.

Про це йдеться у дослідженні Національної академії наук Білорусі та організації British Trust for Ornithology, повідомляє Newsweek.

Після техногенної аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році великі підорлики оселилися в зоні відчуження, що спорожніла через радіацію. Відсутність людей позитивно позначилася на житті екосистеми і чисельність птахів збільшилася.

«Переселення великих підорликів і подальше відновлення популяції – одне з найцікавіших наших відкриттів. Ця ситуація демонструє природне відновлення екосистеми після інтенсивної експлуатації людиною. Зміни у навколишньому середовищі та житті птахів сталися без допомоги людей і довели, що природа може відновлюватися самостійно», – зазначив один із авторів дослідження Адхам Ештон-Батт із Британського фонду орнітології.

Дані за останні 22 роки показали, що в зоні відчуження на території Білорусі з’явилися житла з високою вологістю, які люблять хижі птахи. З 1999 по 2017 рік площа водно-болотних угідь у Чорнобильській зоні збільшилась на 680%, а площа лісів – на 14%.

У 2019 році на досліджуваних ділянках було виявлено 13 пар великих підорликів, що гніздяться. Наголошують, що в Європі ці птахи знаходяться під загрозою вимирання і на континенті залишилося всього 4500 пар.

Довідка 

Підорлики – великий підорлик має довжину тіла близько 73 сантиметрів і масу до 3,2 кілограма. Зазвичай самки більші за самців. Такий вид птахів зазвичай мешкає в змішаних лісах, а також біля водойм. Зазвичай підорлик літає на великій висоті, щоб краще розгледіти здобич на землі.

Нагадаємо, що у Чорнобильській зоні фотопастки ідентифікували 20 дорослих рисей.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
1
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"