НТА > НОВИНИ > Надзвичайні події > У Чорнобильській зоні відчуження горять понад 10 тисяч гектарів лісу

У Чорнобильській зоні відчуження горять понад 10 тисяч гектарів лісу

493

У зоні відчуження, поблизу ЧАЕС зайнялося більше 10 гектарів лісів: зафіксовано 31 пожежу, що викликає збільшення радіоактивного забруднення.

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Вона зазначила, що контроль і гасіння пожеж неможливі через захоплення зони відчуження російськими військами.

В результаті горіння в атмосферу вивільняються радіонукліди, які переносяться вітром на значні відстані, що загрожує радіацією Україні, Білорусі та інших європейським країнам. Крім того, через вітряну і суху погоду збільшується інтенсивність  і площа пожеж, що може спричинити надмасштабні пожежі, які важко здолати і в мирний час.

За словами Денісової, вогнем можуть бути охоплені сховища відпрацьованого ядерного палива та сховища ядерних відходів, які знаходяться на території Чорнобильської зони.

Вона також закликала Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) відправити в Україну експертів та обладнання для гасіння пожежі.

“Попередити катастрофічні наслідки можна лише шляхом негайної деокупації російськими військами території. Тому закликаю міжнародні правозахисні організації вжити всіх можливих заходів для посилення тиску на російську Федерацію для припинення воєнної агресії проти України та деокупації зон підвищеної небезпеки”, – заявила вона.

Нагадаємо, що 20 березня наприкінці дня було проведено часткову ротацію персоналу Чорнобильської атомної електростанції та евакуацію осіб, які перебували на території тимчасово загарбаної російськими військами станції. Персонал перебував на робочих місцях близько 600 годин.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
1

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі