НТА > НОВИНИ > Надзвичайні події > У Чорному морі затонуло турецьке судно. Це може призвести до екологічного лиха

У Чорному морі затонуло турецьке судно. Це може призвести до екологічного лиха

417

Біля болгарського узбережжя Чорного моря затонуло турецьке судно Vera Su, яке розбилося об скелі.

Про це повідомив сайт Euractiv.

«Моторний відсік вантажного корабля затоплений. У корпусі судна є дірки. Судно не можна врятувати, а тільки вжити заходів із видалення затонулого майна», – повідомив капітан Венцислав Іванов, виконавчий директор Болгарської морської адміністрації.

Корабель перевозив 3 тисячі тонн карбаміду, який тепер може призвести до екологічної катастрофи в заповіднику Каліакра: у ньому мешкає багато морських видів та птахів, яким загрожує зникнення.

Карбамід, потрапивши в море, викликає швидке цвітіння фітопланктону, який виробляє токсин, небезпечний для морського життя, зокрема для морських птахів. Він також може загрожувати життю людей, які вживатимуть рибу або морепродукти.

Затонулий корабель оглянули водолази та виявили, що воно застрягло на морському дні, тож його майже неможливо зрушити з місця. Наразі болгарська влада планує дістатися вантажного відсіку, щоб забрати небезпечну речовину.

Як повідомили в уряді, корабель застряг на кам’янистому березі 20-го вересня в гарну погоду через те, що черговий член екіпажу заснув.

Нагадаємо, у вересня стало відомо, що легендарний корабель «Бельгіка» працюватиме на Чорному й Азовському морях. Завдяки йому Україна зможе відновити дослідження та посилити екологічний моніторинг морів, а також успішно впроваджувати директиви Євросоюзу щодо морського довкілля.

У турецькому місті Синоп узбережжям Чорного моря пронісся величезний водяний смерч. Туристам вдалося зняти відео урагану. На кадрах видно темні хмари над містом, блискавку і грім. Над морем утворились величезні потоки вітру.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі