НТА > НОВИНИ > Новини світу > У Чилі запустили процедуру імпічменту президента після публікації Pandora Papers

У Чилі запустили процедуру імпічменту президента після публікації Pandora Papers

365

Опозиція в Чилі почала процедуру імпічменту президенту Себастьяну Піньєрі через можливі порушення під час продажу гірничодобувної компанії. Деталі угоди були розкриті в Pandora Papers.

Про це повідомляє The Guardian.

Так, сім’я президента в 2010 році продала свою частку в проєкті рудника “Домінга” близькому другу і діловому партнеру Карлосу Альберто Делано. Розслідування документів Pandora говорить про те, що частина платежу містила пункт, який вимагає від уряду не посилювати заходи з охорони довкілля в районі, пропонованому для шахти на півночі Чилі. Державна прокуратура Чилі заявила, що почне розслідування можливих звинувачень в корупції і податкових порушеннях, пов’язаних з продажем. Натомість сам Піньєра відкинув усі звинувачення.

Хайме Наранхо, який є одним з ініціаторів процедури імпічменту , сказав, що Піньєра “відкрито порушив конституцію та підірвав честь нації”. Остання пропозиція про імпічмент президенту може бути винесена на голосування Конгресу перед першим туром загальних виборів в Чилі 21 листопада.

До слова, Pandora Papers — міжнародний проєкт розслідувань про глобальну корупцію, найбільша колаборація журналістів-розслідувачів, яка розкриває таємниці 35 нинішніх і колишніх світових лідерів, більше 330 чиновників у 90 країнах світу. Понад 600 журналістів із 117 країн світу протягом року досліджували 11,9 мільйонів конфіденційних файлів.

В розслідуванні Pandora Papers Україна є світовим лідером за кількістю політиків, які використовують офшорні схеми. У розслідуванні фігурують імена 38 українців. До роботи над розслідуванням долучилися й українські журналісти з агенції «Слідство. Інфо», які підготували фільм «Офшор 95».

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі