НТА > НОВИНИ > Новини світу > У церквах Італії відмовляються від інституту хресних батьків

У церквах Італії відмовляються від інституту хресних батьків

Відповідне нововведення набрало чинності 1 січня

90

На італійському острові Сицилія єпископ Мадзаро-дель-Валло, йдучи за прикладом інших італійських церком, постановив призупинити на трирічний випробувальний термін присутність хресних батьків під час таїнства хрещення.

Про це інформує“РадіоВатикану”.

“Інститут хрещеного батька чи матері втратив своє початкове значення, звівшись до чисто формальної літургійної присутності”, – так єпископ Доменіко Маґаверо, ординарій дієцезії Мадзаро-дель-Валло, що на італійському острові Сицилії, пояснює рішення призупинити присутність хресних батьків під час обряду хрещення.

Відповідний декрет набрав чинності 1 січня на трирічний випробувальний термін.

Згідно з документом, кандидата на отримання Святих Таїнств супроводитимуть батьки, або особи, що дбали про його релігійне приготування.

“Потрібно також підкреслити, що Кодекс канонічного права не вимагає присутності хресного батька чи хресної матері на богослужінні”, – зазначив єпископ.

Ділячись думками про те, чи в майбутньому можна буде відновити роль хресних батьків, єпископ наголошує, що це залежить від священиків, єпископів та християнської громади

«Це ми були співучасниками втрати сенсу цих постатей, не чинивши жодного спротиву. Коли ми помітили, що хресні батьки й матері перетворилися у фольклорні постаті, завданням яких дарувати подарунки, ми повинні були реагувати, щоби змінити тенденцію. Ми ж нічого не зробили, а тепер повинні мати відвагу рішуче поставити крапку та наново розпочати із присутності катехитів, і людей, які готують до миропомазання та до таїнств християнського втаємничення», – повідомив він.

Єпископ Доменіко Маґаверо зазначив, що якщо завтра хтось хотітиме відновити постаті хресного батька чи матері з доктринальної та богословської точки зору, то це можна буде зробити.

“Потрібно надати хресним батькам справжнього довершеного сенсу”, – повідомив єпископ.

Нагадаємо, католицька єпархія міста Катанія на італійському острові Сицилія з жовтня ввела трирічну заборону на призначення хрещених батьків. Очільник Катанії Сальваторе Грістіна оголосив про заборону ще в березні 2021 року. Він пояснив це тим, що фігура хрещеного батька, яка колись відігравала важливу роль у релігійному вихованні, тепер втратила своє духовне значення. Вона перетворилася на формальність або ж спосіб зміцнити становище сім’ї.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі