НТА > НОВИНИ > Новини політики > У депутатів ВР понад 4 тисячі помічників, 900 з них – на трудових договорах

У депутатів ВР понад 4 тисячі помічників, 900 з них – на трудових договорах

Згідно з законом «Про статус народного депутата України», кожен нардеп може мати до 31 помічника-консультанта – як за строковим трудовим договором на постійній основі, так і на громадських засадах.

407

На даний час у парламенті працює 421 народний депутат, у яких, в свою чергу, працює понад 4000 помічників. Більшість помічників працює на громадських засадах, менша частина – за трудовими договорами.

Про це повідомляє «Чесно».

Згідно з законом «Про статус народного депутата України», кожен нардеп може мати до 31 помічника-консультанта – як за строковим трудовим договором на постійній основі, так і на громадських засадах.

Наразі у Верховній Раді працюють 4 188 помічників, переважна більшість із них – 3 130 – на громадських засадах, 990 – за строковим трудовим договором на постійній основі, а 68 помічників – за строковим трудовим договором за сумісництвом.

Найбільше помічників у фракції «Слуги народу». Однак якщо рахувати кількість помічників у середньому на одного нардепа, то найбільше їх – 14 та 13 – у фракцій «Батьківщини» та ОПЗЖ, а також у групи «Довіра». Найменша кількість помічників на одного нардепа – восьмеро – у фракції «Голос».

У персональному вимірі максимальну кількість помічників – 31 – має нардеп від ОПЗЖ Юрій Павленко. У нього троє помічників працюють за строковим трудовим договором на постійній основі, один – за строковим трудовим договором за сумісництвом, решта – на громадських засадах.

На другому місці за кількістю помічників ще один нардеп ОПЗЖ – Віктор Чорний, у нього працює 30 помічників. Нещодавно цей нардеп, за інформацією журналістів Bihus.info, отримав звання кандидата наук, хоча його кандидатська дисертація має посилання на матеріали Чорного з науково-практичної конференції, де його не було ні фізично, ні в офіційному збірнику

У кількох нардепів із фракції ОПЗЖ кількість помічників одна з найбільших у Верховній Раді – 29 та 28 (Олександр Фельдман, Юрій Бойко та Віктор Медведчук). Хоча ще в лютому цього року, наприклад, у Віктора Медведчука помічників було менше – 26.

За інформацією «Радіо Свобода», серед помічників Медведчука, ймовірно, є 14 його охоронців, які також є інспекторами Управління поліції охорони з фізичної безпеки. Крім того, в переліку помічників – особистий прес-секретар, однопартійці по ОПЗЖ, члени ГО «Український вибір» та експомічники колег по фракції.

У фракції «Батьківщини» найбільше помічників – 29 – має нардеп Вадим Івченко, зокрема його помічником на громадських засадах є тезка президента Володимира Зеленського, який працював суддею у Харківському апеляційному адмінсуді, а у Раді попереднього скликання був помічником нардепа-мажоритарника від «Народного фронту» Хвичі Мепарішвілі.

У владній фракції «Слуги народу» найбільше помічників – 29 – мають нардепи Сергій Мандзій, Святослав Юраш та Юлія Овчинникова.

У фракції ЄС 24 помічники має мажоритарник зі Львівщини Михайло Бондар, у фракції «Голосу» – депутатка Соломія Бобровська (22), у депутатській групі «Довіра» – нардепи Сергій Шахов (25), Максим Єфімов (24) та закарпатський мажоритарник Роберт Горват (24).

У групі «За майбутнє» лідирує за кількістю помічників мажоритарник із Хмельниччини, засновник мережі будівельних супермаркетів «Епіцентр» Олександр Герега (24).

Головне фото: 24 канал.

 

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі