НТА > НОВИНИ > Новини світу > У Франції помер один із найвідоміших модельєрів світу

У Франції помер один із найвідоміших модельєрів світу

2006-го року Пако Рабан приїжджав у Київ із виставкою графіки з 26-ти аркушів, витриманої у чорно-білій гамі

384

У Франції на 88-му році життя помер модельєр Пако Рабан.

Про це повідомив Le Tеlеgramme. Про причини смерті не розповіли.

«Серед найзнаковіших фігур моди 20-го століття його спадщина залишиться постійним джерелом натхнення. Ми вдячні пану Рабану за створення нашої авангардної спадщини та визначення майбутнього з безмежними можливостями», – сказано на його офіційній сторінці у фейсбуці.

Пако Рабан – французький модельєр-кутюрʼє іспанського походження, революціонер у світі моди 1960-их років. Він започаткував французький будинок високої моди Paco Rabanne.

На цьому фото інший модельєр П’єр Карден разом із Пако Рабаном після отримання ордена Почесного легіону в Міністерстві культури Франції 2010-го року.

Пако Рабан використав нові матеріали, наприклад, родоїд – високоякісну пластмасу на основі ацетилцелюлози, які пропонували простір фантазії. Серед його проєктів були плащі з пірʼя, одяг зі шкіри та металу, плетені кольчуги з додаванням сухих квітів, мережива.

1973-го року він перевернув світ парфумерії, створивши чоловічий аромат зі змішаним запахом квітів і дерева (Paco Rabanne pour Homme).

Кутюр’є також відомий як дизайнер костюмів для театру та кіно. Він розробив костюми більш ніж для 35-ти фільмів, а також для багатьох театральних постановок і балетів. Один із найзнаменитіших костюмів у кіно – костюм, розроблений для Джейн Фонди у фантастичному фільмі «Барбарелла».

2006-го року він приїжджав у Київ із виставкою графіки з 26-ти аркушів, витриманої у чорно-білій гамі, в приміщенні галереї Фонду сприяння розвитку мистецтв. Побачені ним зміни часів Помаранчевої Революції, він узагальнив метафорично:

«Україна нагадує мені зараз квітку, яка на очах розкриває свої пелюстки».

Нагадаємо, що в січні минулого року у віці 73-ох років помер відомий французький модельєр і засновник будинку моди Mugler Тьєррі Мюглер.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
1
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі