НТА > НОВИНИ > Новини світу > У Франції збудували перший катер для охорони морських кордонів України

У Франції збудували перший катер для охорони морських кордонів України

275

У Франції на воду спущено перший катер, збудований для охорони морських кордонів України.

Про це повідомили у Відділі комунікацій із ЗМІ адміністрації Державної прикордонної служби України.

Як зазначається, сьогодні в Франції спущено на воду перший катер FPB98MKI, збудований для охорони морських кордонів України. Вже завершуються остаточні роботи з монтажу, налагоджування та підготовки обладнання корабля до швартових випробувань. І вже навесні, після проведення ходових випробувань, очікується прибуття нового катера в Україну.

Катер зможе розвивати швидкість до 30 вузлів (близько 60 км/год). Його випробування плануються вже наступного тижня та триватимуть до кінця січня.

Також найближчим часом у Францію прибудуть українські моряки-прикордонники, які під кураторством фахівців підприємства ОСЕА навчатимуться експлуатувати та обслуговувати нову техніку.

Як відомо, 30 листопада, між французькою суднобудівною компанією ОСЕА та українською компанією “Нібулон” було підписано контракт про будівництво в Миколаєві п’яти суден для потреб Держприкордонслужби України.

Загалом українські прикордонники отримають 20 таких кораблів, 15 з яких побудують у Франції. Передача першого судна відбудеться в Одесі. У січні 2022 року екіпаж судна пройде спецпідготовку з французькими спеціалістами.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі