НТА > НОВИНИ > Культура > У Франції знайшли давньоримську статуетку, викрадену з музею півстоліття тому

У Франції знайшли давньоримську статуетку, викрадену з музею півстоліття тому

171

Артдетектив із Нідерландів Артур Бранд відшукав бронзову статуетку бога виноробства Бахуса, яку викрали у 1973 році з французького музею в комуні Шатійон-сюр-Сен.

Про це повідомляє ВВС.

Археологи знайшли 40-сантиметрову статуетку ще в 1894 році під час розкопок галло-римського поселення. Знахідку, датовану I століттям, представили на паризькій виставці найкращих творів французького мистецтва.

Експонат зберігався в музеї у Шатійон-сюр-Сен, але у 1973 році її викрали. Окрім статуетки злодії прихопили ще й 5 тисяч давньоримських монет.

Статуетку вже не сподівалися відшукати, але детектив Бранд зробив це цілком випадково.

До нього звернувся австрійський колекціонер з проханням перевірити статуетку, яку він нещодавно купив. При цьому, угода купівлі була цілком законною.

Провівши розслідування, детектив знайшов фотографію цієї статуетки в археологічному журналі 1927 року, а згодом і заяву до поліції від 1973 року про її викрадення.

Колекціонер врахував цінність статуетки та повернув її музею. За французьким законом йому мали виплатити “невелику винагороду” за відповідальне зберігання знахідки. Враховуючи цінність статуетки, сума вийшла “значною”. Суми виплати не називають.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі