НТА > НОВИНИ > Культура > У «Гетьманську столицю» привезуть щоденник Пилипа Орлика з Франції

У «Гетьманську столицю» привезуть щоденник Пилипа Орлика з Франції

Гетьман Пилип Орлик упродовж 10-ти років жив і працював у Батурині

341

З нагоди 350-річчя з дня народження гетьмана щоденник Пилипа Орлика «Діаріуш» виставлять в Національному музеї «Гетьманська столиця» у Батурині. Про це домовились керівники міністерств закордонних справ України Дмитро Кулеба та Франції Жан-Ів Ле Дріан. Наразі щоденник зберігають у архіві Міністерства Європи та закордонних справ Франції.

Про це повідомила пресслужба МЗС України.

Інформацію підтвердила генеральна директорка заповідника Наталія Реброва. За її словами, перемовини з міністерством закордонних справ Франції тривали з осені та завершилися позитивним результатом 8-го лютого.

«2022-ий рік – ювілейний для гетьмана Пилипа Орлика. Відомо, що він, як значний державний діяч сформувався саме на Чернігівщині, зокрема, в Батурині він жив та працював впродовж 10-ти років, саме звідси пішов за кордон, де вже і став гетьманом. Відомий лише щоденник одного гетьмана, саме гетьмана Пилипа Орлика, він зберігається в архіві Міністерства закордонних справ Франції», – розповіла Суспільному Наталія Реброва.

Своєю чергою голова МЗС України Дмитро Кулеба тимчасове повернення документа на батьківщину назвав «історичною подією для України», адже «рід Орликів зв’язує Україну та Францію міцними історичними зв’язками» та подякував французькому колезі «за готовність спільно працювати над експозицією».

«Діарій» Пилипа Орлика охоплює декілька років життя гетьмана у вигнанні, описуючи як його особисте життя, так і політичну діяльність. Щоденник датується 1720-1733 роками і є важливим історичним джерелом середини XVIII сторіччя.

Нагадаємо, що в серпні в Україну зі Швеції привозили оригінал Конституції Пилипа Орлика.

У середині січня стало відомо, що у Швеції віднайшли особисту печатку гетьмана Орлика, яка раніше не була відомою українській історичній науці.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі