НТА > НОВИНИ > Новини туризму > У гори, ліс чи на озеро. Де безпечно і куди можна подорожувати під час війни

У гори, ліс чи на озеро. Де безпечно і куди можна подорожувати під час війни

Подорожувати і пересуватися Україною не заборонено, але є певні умови, вимоги і правила

340

Навіть в умовах війни українці виявляють бажання подорожувати своєю країною: в гори, ліс, на річку чи озеро. Утім, де це безпечно, і яких правил необхідно дотримуватись мандрівникам – дізнавався NTA.

У Державному агентстві розвитку туризму України (ДАРТ) кажуть, що мандрувати та пересуватися країною не заборонено. Втім варто пам’ятати, що у кожній області за безпеку відповідають насамперед Військова адміністрація, а також місцева влада, ДСНС, поліція та військові.

«Саме до них варто звертатися, щоб уточнити – чи безпечно їхати в той чи інший регіон, які локації можна відвідувати, а які заборонено», – кажуть в ДАРТ.

В Агентстві радять перед мандрівкою дізнатися про наявність укриттів за маршрутом вашої подорожі. Туроператором та екскурсоводам також необхідно формувати маршрути з урахуванням розташування бомбосховищ, бо це  відповідальність за людські життя.

«Хочемо наголосити, якщо ви  плануєте відпустку або хочете відвідати туристичні локації, перед візитом потрібно уточнити графік роботи об’єкту. Також просимо при плануванні туристичних мандрівок враховувати те, що з метою підтримання правопорядку на території областей діє комендантська година. Як правило, вона триває з 23.00 поточної доби до 05.00 наступної доби», – наголошує агентство розвитку туризму.

Що заборонено

 • Сплави, походи, прогулянки та екскурсії по маршрутах біля критичної інфраструктури, військових та стратегічних об’єктів – заборонені по всій Україні.
 • В умовах воєнного стану заборонено проводити масові заходи (фестивалі, концерти тощо).
 • Недоступними також є туристичні точки, наближені до кордонів з Білоруссю та Росією.
 • Обмеження діють щодо відвідування деяких гірських маршрутів, водойм, лісів у різних областях.
 • Відпочинок на сході України, зокрема у прифронтових зонах, є небезпечним через активні бойові дії.
 • Варто утриматись від подорожей на територіях, які були під окупацією.

Відносно безпечними є центральні та західні регіони України. Утім, навіть на цих територіях діють певні обмеження, які можуть відрізнятися у різних областях.

Що дозволено та які обмеження діють

У Києві та Київській області заборонено відвідувати ліси та зелені зони поза межами житлових масивів.

На Черкащині можна відпочивати біля водойм, але тільки тих, які визначила ВА. Офіційно в місті Черкаси діє 5 пляжів: три комунальні й два приватні. А от відвідування лісів категорично заборонено.

На Полтавщині заборонено відвідувати ліси. Дозволено купатись, але без жодних плавзасобів, якщо це не відбувається в рамках спортивних змагань.

На Волині повністю заборонено відвідувати ліси, оскільки область межує з білоруським кордоном.

На Львівщині можна ходити в ліс, але заборонено в’їжджати в нього на транспорті. Винятками є лише випадки, коли лісовим масивом пролягає транзитний шлях або людина їде на велосипеді. Розпалювати багаття можна тільки у відведених для цього місцях. Що стосується водойм, то на Львівщині дозволені сплави на байдарках та катамаранах. Купатися дозволено тільки на тих пляжах, що перевірені та рекомендовані ДСНС.

На Закарпатті можна ходити в ліси, але деякі маршрути для відвідування закриті. Зокрема, йдеться про Карпатський біосферний заповідник. Заборонена така туристична атракція, як польоти на одномоторних літак.

Відвідувати ліси на Закарпатті дозволили з 27 травня, проте частина туристичних маршрутів до вершин лишається під забороною.

В обмеженнях – Трибушанське та Мармароське природоохоронне науково-дослідне відділення, а також частина Ужанського національного парку. Не можна відвідувати такі ділянки:

 • Закарпатський туристичний шлях у точках: перехід Убля / Малий Березний – смт Великий Березний – урочище Явірник – село Сіль – урочище Княгиня – село Стужиця – село Загорб – гора Черемха – село Лубня – гора Плішка – село Верховина-Бистра – перехід Ужоцький;
 • гора Стіг – гора Межипотоки – гора Піп Іван Мармароський – полонина Лисича – село Ділове;
 • з села Ділове до гори Піп Іван на території Трибушанського природоохоронного науково-дослідного відділення;
 • до водоспаду Ялинський на території Трибушанського природоохоронного науково-дослідного відділення;
 • до мінерального джерела в урочищі Головач на території Марамороського природоохоронного науково-дослідного відділення;
 • село Стужиця – Праліси – Кременець на території Ужанського національного природного парку;
 • урочище Бистрий – лісовий будинок – Стела на кордоні на території Ужанського національного природного парку;
 • село Стужиця – гора Кременець на території Ужанського національного природного парку.

В Івано-Франківській області дозволено відвідувати гори й ліси. На території курорту Буковель, заборонено кататися у лісах на джипах, квадроциклах, баггі та мотоциклах.

На Тернопільщині також дозволено відвідувати ліси, але заборонено розпалювати багаття. Усі туристичні об’єкти працюють у звичному режимі та відповідно до затверджених графіків. Провадиться туристична діяльність на водоймах області, при організації масових заходів необхідне отримання дозволу обласної військової адміністрації.  Заборони на відвідування лісів немає.

Усі туристичні об’єкти Вінниччини працюють у звичному режимі та відповідно до своїх графіків. Дозволена туристична діяльності на водоймах окрім місць, де є об’єкти критичної інфраструктури, а також у  прикордонній зоні. Відвідування лісів заборонено.

У Рівненській області військова адміністрація дозволила ходити в ліси і збирати ягоди, однак не на всій території. Заборонено відвідувати північні частини шести територіальних громад: Локницькій, Зарічненській, Висоцькій,  Миляцькій, Старосільській, Березівській.

На території Житомирської області дозволено збір ягід, грибів та лікарських рослин у лісах окрім територій, які знаходяться в 20-ти кілометрах від лінії державного кордону України з Білоруссю та місцевостей, що були тимчасово окуповані. Також заборонено відвідування заповідників області. Закриті водойми, що розташовані поруч об’єктів критичної інфраструктури, решта готові приймати  відпочиваючих. Серед закладів культури області працюють лише ті, які мають облаштовані укриття.

У Хмельницькі області усі туристичні об’єкти працюють у звичному режимі та відповідно до затверджених графіків. Відвідування лісів не заборонено, проте є певні обмеження: заборонено розведення багать, а також в’їзд до лісів усіх видів транспортних засобів крім велотранспорту.

В Чернівецькій області всі туристичні об’єкти працюють у звичному режимі та відповідно до затверджених графіків. Рішення про заборону на відвідування лісів немає.

Що з пляжами Одеси

На офіційному сайті міста Одеса нагадують, що одеський регіон, а особливо його прибережні території, вже декілька місяців поспіль потерпають від плавучих мін. Тож небезпека відпочинку в пляжній зоні залишається високою. Цілком імовірним є неконтрольований підрив міни. Для інформування населення на території пляжів Одеси встановлено таблички щодо небезпеки.

Офіційне повідомлення Оперативного командування “Південь” каже, що після шторму море продовжує приносити небезпечні сюрпризи.

«Вкотре звертаємо увагу одеситів та гостей регіону, що небезпека відпочинку в пляжній зоні є надто високою. І цілком імовірним є неконтрольований підрив міни, особливо в штормову погоду», – йдеться у повідомленні.

Речник Головного управління ДСНС в Одеській області Марина Мартиненко на брифінгу раніше заявляла, що в Одесі та Одеській області через війну пляжі в курортний сезон 2022 року відкривати не будуть. За її словами, у відомство надходить багато звернень громадян у зв’язку з недавньою заявою мерії Одеси про намір створити безпечні пляжні ділянки для відпочиваючих.

«Жоден пляж на території Одеської області не відкриється. Наразі узбережжя – це лінія оборони, а не зона відпочинку», – підкреслила Мартиненко.

Вона зазначила, що пляжі регіону небезпечні, зокрема, тим, що до берега періодично прибиває хвилями ворожі міни. В цьому сезоні єдине можливе місце для відпочинку – санаторії, бази відпочинку, які мають у своєму розпорядженні басейни.

«Перебування на узбережжі та купання в Чорному морі залишаються під забороною”, – додала речниця ДСНС.

Крім того, в цьому сезоні заборонено купатися і в інших (внутрішніх) водоймах регіону (річках, озерах), в тому числі тому, що перед початком сезону вони не проходили відповідну щорічну перевірку.

Валерія Рабінович

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі