НТА > НОВИНИ > У харківському суді український генерал Григоренко втретє «переміг» маршала Жукова

У харківському суді український генерал Григоренко втретє «переміг» маршала Жукова

Харківський окружний адміністративний суд визнав протиправним і скасував повернення проспекту Петра Григоренка імені Георгія Жукова

103

До судового засідання призвели звернення харківських організацій партій «Європейська солідарність» і «Свобода», а також депутатів Харківської міськради Ігоря Черняка та Дмитра Булаха.

Варто зазначити, що суд частково задовольнив скарги позивачів. Проте, як пояснив Черняк Суспільному, перейменування стосувалося тільки першого пункту рішення, а решта мали технічний характер. Тепер у сторін є 30 днів на апеляцію.

«Маршал жуков завів харківську владу в черговий котел. Суд скасував вже третє рішення міськради про перейменування проспекту на його честь. Стабільний маршал «пабєди»), – написав у Facebook адвокат Володимир Рисенко.

Нагадаємо, що міська рада Харкова вкотре відновила назву проспекту маршала Жукова 24-го лютого. Тоді місцева влада також заявила про намір звернутися до судових інстанцій і оскаржити попередні судові рішення.

Петро Григоренко – радянський генерал-майор, українець, правозахисник, виступав на захист кримських татар та інших депортованих народів. 1964-го року за легальну правозахисну діяльність його розжалували у рядові та позбавили всіх державних відзнак. Перебував у радянських тюрмах, таборах і «психушках». З 1977-го року проживав у США, помер у Нью-Йорку,

Проспект перейменували на честь генерала та дисидента Петра Григоренка в процесі декомунізації 2016-го року рішенням Харківської обласної державної адміністрації. Проте міськрада прагне повернути проспектові ім’я Георгія Жукова, якого вважають одним із найкривавіших полководців часів Другої світової війни і ненависником України.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі