НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > У Харкові сім із десяти дітей народжуються передчасно

У Харкові сім із десяти дітей народжуються передчасно

554

На тлі повномасштабного російського вторгнення в Україні почали частіше фіксувати передчасні народження дітей, а у прифронтовому Харкові передчасні пологи тепер стаються удвічі чи навіть утричі частіше, ніж раніше.

Про це написала у Facebook лікарка Харківського перинатального центру Ірина Кондратюк.

Лікарка Ірина Кондратова пояснила, що ризик передчасних пологів можуть спричинити низка пов’язаних з війною факторів: інфекції, відсутність медичної допомоги та погане харчування.

«У зонах конфліктів жінки проводять багато часу у переповнених підвалах, де є інфекції. До того ж жінкам складніше дістатися медичної допомоги, якщо вона їм потрібна», — пояснила Кондратова.

«У НЦУ 7 з 10 новонароджених недоношені. Найранніші пологи 24 тижні, найменша дитина важить 630 г! Основна проблема передчасно народжених дітей полягає в тому, що вони не можуть зберегти температуру тіла, легко і швидко охолоджуються, що становить реальну небезпеку для їхнього життя!, – наголосила лікарка.

Також вона додає, що життєво ризиковано дістати з інкубатора 630 г дитину, яка не може дихати самостійно, загорнути його в ковдру, міцно тримати та швидко віднести в підвал, адже підйомники не діють при бомбардуванні, на 2-3 години. Це можна зробити лише один раз. Більше шансів, що така дитина наступного разу успішно пройде через все це немає.

Окрім того Ірина Кондратова розповіла, що в перинатальний центр прийшло обладнання від спонсорів.

«Доступний мобільний зігріваючий блок для новонароджених – підставка типу Sunflower Warmer – може бути налаштований, щоб зігрівати дитину. Температура може встановлюватися вручну і працювати автоматично за допомогою датчиків, які безперервно налаштовують систему обігріву. Агрегат дозволяє цілодобово підвищувати температуру тіла дитини 37С. Тепер тепло ваших сердець зігріє наших малюків, допоможе їм вижити, нехай живуть маленькі українці!», – сказала лікарка.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі