НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > У Херсоні напередодні переходу в «червону зону» вишикувалися черги на вакцинацію

У Херсоні напередодні переходу в «червону зону» вишикувалися черги на вакцинацію

257

У Херсоні, який з 15 жовтня разом з усією областю, переходить у «червону» зону епідемічної небезпеки, створились черги в пунктах вакцинації.

Про це стало відомо з пресконференції в.о. заступника міського голови Херсона Романа Головні.

«Станом на ранок у нас близько 20% від всього населення має дві вакцини – це те, що зелений сертифікат», – сказав Головня.

За його словами, близько 126 тисяч містян отримали першу дозу вакцини.

Головня зазначив, що всі масово вакцинуються, і наразі питань з мотивацією нема, всі розуміють серйозність ситуації.

«У нас у місті – вакцинальний бум, вишикувалися черги», – заявив чиновник. Він зазначив, що був випадок, коли людині у черзі стало зле, викликали екстрену медичну допомогу, зробили швидкий тест і він виявився позитивним.

Він звернувся до херсонців з проханням з повагою ставитися до медичних працівників, які дуже завантажені. Та підкреслив, що якщо вони звільнятимуться, це буде катастрофа.

«Сьогодні ми вели розмову про шпиталь ветеранів війни, то там нема реально фізично працівників, потрібно їх шукати, щоб вони прийшли працювати», – розповів Головня.

Він також звернув увагу на навантаження, що лягло на первинну ланку, яка також працює з ковідними хворими.

«Великі навантаження у відділеннях – ви уявіть, якщо лікарня завантажена зі ста відсотків на 95%. Причому, це – важкі хворі. Він реально зараз не потребує кисню, через десять хвилин уже потрібно везти в реанімацію», – каже заступник мера.

Він клопотатиме перед депутатами міської ради, міським головою, щоб передбачити доплати первинній ланці медиків, підтримавши їх у цих умовах.

Наразі в області 48 118 лабораторно підтверджених випадків захворювання на коронавірус. З них: 38 872 людини побороли недуг; 7 721 людина інфікована COVID-19; 1 525 людей померли. В області вже використано 355 тисяч доз вакцин від коронавірусу.

У Херсоні завантаженість ковідних лікарень становить 90%. Працює дві ковідних лікарні – лікарня імені Тропіних і лікарня імені Карабелеша. Приймає хворих з міста і обласна інфекційна лікарня, лікарня міста Олешки. Зараз вже впроваджуються дії щодо додатково розгортання ліжко-місць на базі обласного госпіталю ветеранів та інвалідів війни.

Як повідомлялося, в Україні з’явиться перша «червона» зона карантину. Держкомісія ТЕБ та НС вирішила посилити карантин з 15 жовтня в Херсонській області.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі