НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > У Херсоні СOVID-лікарні заповнені майже на 100%, хворих везуть у найближчі населені пункти – мерія

У Херсоні СOVID-лікарні заповнені майже на 100%, хворих везуть у найближчі населені пункти – мерія

628

У Херсоні міські лікарні, які приймають хворих на СOVID-19, заповнені майже на 100%. Наразі розпочали госпіталізацію до сусідніх населених пунктів.

Про це повідомив у відеозверненні в.о.заступника міського голови Херсона Роман Головня.

«Достатньо критична ситуація на сьогоднішній день з госпіталізацією і ліжко-місцями. На сьогоднішній день міські лікарні, які працюють з СOVID-19, заповнені майже на 100%. Проводиться госпіталізація в найближчі лікарні, зокрема, це місто Олешки і зараз відпрацьовується варіант Білозерської районної лікарні», – зазначив він.

Роман Головня попросив із розумінням поставитися до ситуації, коли хворим пропонують госпіталізуватися не у міські лікарні. Медзаклади міста, за його словами, працюють у критичному режимі.

«За ці вихідні у Херсоні захворіли на СOVID-19 близько 1,5 тисячі херсонців, 41 людина померла. Ці цифри дуже великі й повністю підтверджують рішення щодо (необхідності – ред.) введення червоної зони», – розповів Роман Головня.

Він також закликав серйозно поставитися до тих карантинних обмежень, які передбачає червона карантинна зона.

Загальними правилами карантинних обмежень червоної зони забороняється:

  • робота закладів громадського харчування, окрім адресної доставки та замовлень навинос,
  • робота ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо,
  • робота закладів освіти, окрім дитячих садків і початкових класів шкіл,
  • робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів,
  • проведення масових заходів, окрім офіційних спортивних заходів і матчів командних ігрових видів спорту без глядачів,
  • робота закладів культури, окрім історико-культурних заповідників, проведення кіно- та відеозйомки.

Обмеження червоного рівня не будуть застосовуватися за умови наявності у всіх учасників (відвідувачів), працівників та організаторів масових заходів, у тому числі релігійних, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, розважальних закладів, ТРЦ, закладів громадського харчування, ринків, спортзалів та басейнів “зеленого” COVID-сертифікату.  У “жовтому” сертифікаті міститься інформація про перше щеплення, у “зеленому” – про повний курс.

У “червоній” зоні дозволяється робота банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів. У громадських місцях обов’язкове носіння маски та дотримання дистанції в 1,5 м. У громадському транспорті займаються лише пасажирські місця.

Роман Головня також повідомив, що за вихідні у соцмережах він зустрів дуже багато коментарів, що нібито ситуація з коронавірусом «накручена і вона не така серйозна, як відзначається у ЗМІ».

«На жаль, я мушу констатувати, що ситуація навіть більш серйозна, ніж сьогодні висвітлюють ЗМІ», – сказав в.о. заступника міського голови Херсона.

Міська влада, за його словами, приймає окреме рішення щодо організації підвозу працівників закладів охорони здоров’я до медзакладів.

«Якщо в чергах великих, які сьогодні збираються на зупинках громадського транспорту, є медичні працівники, прохання їх пропускати без черги для того, щоб вони вчасно могли доїхати до лікарні і надавати медичну допомогу», – сказав Роман Головня.

І зазначив, що станом на сьогодні лікарні киснем забезпечені, відбувається його системний регулярний щоденний підвіз.

Наразі в області 51 586 лабораторно підтверджених випадків захворювання на коронавірус. З них: 39 469 людей побороли недугу, 10 512 людей інфіковані COVID-19, 1 605 людей померли.

Нагадаємо, що у Херсоні від 15 жовтня діє червона зона, працюють 12 протиковідних патрулів.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі