НТА > НОВИНИ > У Кабулі викрали український літак, що прибув для евакуації

У Кабулі викрали український літак, що прибув для евакуації

233

Минулої неділі в аеропорту Кабула невідомі озброєні люди захопили літак, який мав забезпечити евакуацію громадян з Афганістану.

Про це у коментарі Громадському радіо розповів заступник міністра закордонних справ Євгеній Єнін.

«Минулої неділі наш літак захопили інші люди. Вони були озброєні, у тому числі вогнепальною зброєю. У вівторок у нас фактично вкрали літак – він вилетів в Іран з невідомою групою пасажирів на борту замість того, щоб вивезти українців. Наші наступні три спроби з евакуації громадян теж не були успішними, оскільки нашим пасажирам не вдавалося потрапити на територію аеропорту», – розповів заступник глави МЗС.

Він додав, що останній тиждень уся дипломатична служба на чолі з міністром Кулебою працювала у режимі «краш-тесту».

Україна запропонувала свою допомогу у переселенні афганців із групи ризику. Ця акція має міжнародний характер, її проводять спільно з іншими країнами.

Раніше Україна впродовж декількох днів готувала евакуацію 12-ти колишніх українських військовослужбовців, які перебували на військовій базі в Афганістані. І лише 21-го серпня з аеропорту Кабул вилетів український військово-транспортний літак Іл-76МД, який евакуював громадян.

Нагадаємо, що в першій половині серпня у результаті стрімкого наступу рух «Талібан» здобув фактичну та повну перемогу в Афганістані. Представники організації, яку не толерують у цивілізованому світі, встановили контроль над усією територією країни.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
1
Сумно
0
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі