НТА > НОВИНИ > Новини світу > У Канаді -51, а у Франції +15. Передноворічні аномалії у світі

У Канаді -51, а у Франції +15. Передноворічні аномалії у світі

Тим часом  Японію, Туреччину та США замітає снігом, подекуди до чотирьох метрів

506

Передноворічні дні виявилися багатими на погодні аномалії. Так, у Франції надзвичайно тепло +15 градусів. Зазначають, що таких температурних показників у цій країні не спостерігали останніх 75 років. А у Канаді – дуже холодно, у провінції Саскачеван зараз -51 градус. Тим часом  Японію, Туреччину та США замітає снігом, подекуди до чотирьох метрів.

Можливі температурні рекорди

На півдні Франції станом на 29 грудня температура піднялася до +15. Це незвично тепла погода в таку пору для країни, пише ТСН.

Зазначають, що якщо така температура триматиме до Нового року, як прогнозують синоптики, то святкова погода може встановити рекорд – вперше від 1947 року.

Особливо тепло та сонячно останніми днями на Лазуровому березі. Місцеві мешканці насолоджуються теплими передсвятковими днями.

А у Канаді станом на 28 грудня надзвичайно холодно. У провінції Саскачеван зараз -51 градус.  Очікується, що через область високого атмосферного тиску, яка утворилася над регіоном, морози триватимуть близько тижня.

Нагадаємо, що у Швеції, в селищі Наймакка, зафіксували рекордний температурний показник цього сезону. Температура опустилася до -43,8 градусів. Додамо, що Наймакка є одним з найхолодніших місць у Швеції взимку. Селище розташоване на кордоні з Фінляндією.  Останній температурний рекорд є далеко не найнижчим у Швеції. Так,  2 лютого 1966 року одна з метеостанцій показала -52,6 градусів в горах Лапландії. Утім, зазвичай, Швеція використовує другий рекордний показник -48,9 градусів на Хемаваані у 1978 році. Також з метою безпеки, в Швеції вирішили призупинити рух потягів через погодні умови.

Снігопади та заметілі

У Японії станом на 28 грудня почалася сильна заметіль, там очікують до метра снігу. Особливо потерпають від опадів північ та захід країни. Там через завірюху утворився транспортний колапс. Через численні аварії і затори перекрили кілька важливих трас. Із перебоями працює залізниця. Скасовані понад сотню внутрішніх рейсів. Крім того, понад трьох тисяч осель опинилися без електрики.

Перший серйозний снігопад почалися і на сході Туреччини. Подекуди замети сягають чотирьох метрів. Більше 60 селищ відрізані від світу. Усе необхідне їм доправляють на гелікоптерах.

В американському штаті Каліфорнія станом на 29 грудня випала найбільша за пів століття кількість снігу. Намело майже пів метрові кучугури. Востаннє майже стільки ж снігу у Каліфорнії випадало у 1970 році. Чи не найбільше постраждав район озера Тахо. Там повідомляють про закриті автомагістралі і повалені дерева.

Нагадаємо, що вкінці листопада Європу накрили сильні снігопади. Так, Північ Іспанії накрив шторм “Арвен”. Снігом завалило майже 150 доріг. Також шторм накрив північний захід Франції, де постраждали десятки регіонів.

Оцініть новину
Клас!
2
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"