НТА > НОВИНИ > Суспільство > У Криму окупанти знищують кримськотатарську культурну спадщину

У Криму окупанти знищують кримськотатарську культурну спадщину

Порушуючи Гаазьку конвенцію про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту, Росія застосовує у Криму насильницькі методи

240

Росія продовжує грубо порушувати міжнародне право, знищуючи культурну спадщину корінного населення Криму.

Про це повідомила на своїй фейсбук-сторінці Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

«Велика тріщина з’явилася на стіні одного з корпусів Ханського палацу в Бахчисараї під час проведення так званої «реставрації». Ця пам’ятка включена до попереднього списку для внесення до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО», – написала вона.

Омбудсмен зазначила, що міжнародно визнані закони та звичаї ведення війни забороняють державі-окупанту привласнювати та знищувати культурні цінності, історичні пам’ятки.

«Зокрема, у порушення Гаазької конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту Росія насильницькими методами нав’язує свою культурну політику на території тимчасово окупованого Криму, позбавляючи корінне населення культурного права, самобутності та традицій», – наголосила Людмила Денісова.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини звернулася до секретаріату ЮНЕСКО з проханням негайно відреагувати на факт порушення Росією міжнародного гуманітарного права на тимчасово окупованій території Криму.

Нагадаємо, наприкінці жовтня минулого року стало відомо, що «Скіфське золото», тобто колекція археологічних об’єктів, яка 8 років перебувала в Нідерландах, повернеться в Україні. Таке рішення у справі оголосив апеляційний суд Амстердама.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі