НТА > НОВИНИ > Суспільство > У Києві під час пожежі загинув видатний академік НАНУ Юлій Мільман

У Києві під час пожежі загинув видатний академік НАНУ Юлій Мільман

314

У Києві внаслідок пожежі у багатоповерхівці загинули видатний академік НАНУ Юлій Мільман та його дружина.

Про це повідомляє ТСН.

“Пожежа сталася 19 жовтня у Святошинському районі Києва в одній з квартир багатоповерхового будинку. В результаті загинули дві людини”, – повідомляє прес-служба ДСНС України у Києві у Facebook.

Пожежа сталася на восьмому поверсі дев’ятиповерхівки в чотирикімнатній квартирі, де знаходилися дві літні людини – чоловік та жінка.

“Коли пожежники прибули на місце інциденту, вони зрізали двері та почали гасити вогонь, а жителів квартири винесли в під’їзд, але вони загинули. Рятувальникам знадобилося близько години, щоб загасити вогонь. Площа загоряння 10 кв.м”, – йдеться у повідомленні.

В пожежі загинули: видатний професор НАН Юлій Мільман, йому було 91 рік, а також його дружина, якій було 86 років.

У ЗМІ зазначають, що на місце приїхав племінник чоловіка і колеги, які розповіли, що ще вчора чоловік був на роботі. Вони кажуть, що наразі не можуть повірити в те, що сталось.

Колега загиблого в коментарі журналісту телеканалу Україна 24 розповіла, що загиблий Юлій Вікторович Мільман – член-кореспондент, професор, який 60 років пропрацював у системі Академії наук України. “Він працював дистанційно, але ще вчора весь день провів на роботі”, – зазначила вона.

Причину займання з’ясовують правоохоронці. Та за попередньою версією, пожежа сталася через коротке замикання. “Закорочення обігрівача” – уточнюють.

До України через трагедію повертаються діти подружжя, які мешкають за кордоном.

Довідка

Юлій Мільман народився 19 серпня 1930 року в Харкові. Він навчався в столичному Політехнічному Інституті.

У 1961-1973 працював в Інституті металофізики АН УРСР, з 1973 – в Інституті проблем матеріалознавства НАН України, де з 1977 обіймав посаду завідувача відділу.

За свою кар’єру він написав праці в області фізики міцності тугоплавких металів і сполук, алмазу, високоміцних алюмінієвих сплавів, квазікристалів і аморфних сплавів.

У 1987 році став лауреатом премії імені Є.А. Патона за цикл робіт з дослідження закономірностей формування структури та механічних властивостей тугоплавких металів і сплавів на їх основі й він отримав Державну премію УРСР в галузі науки та техніки. У 2004 році став лауреатом премії імені В. І. Трефілова за роботу “Структурні основи формування високоміцних станів”, а у 2012 році отримав звання “Заслужений діяч науки та техніки України”.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
1
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі