

З нагоди 30-ї річниці Незалежності України в Національному музеї історії відкрили виставку “Скіфське золото”.
Як розповів міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, на виставці представлені унікальні пам’ятки скіфської доби із зібрання Музею історичних коштовностей України.
“Ця виставка присвячена скіфському золоту. 2,5 тисячі років тому скіфи, які заполонили простір між Дунаєм та Доном, залишили нам у спадок надзвичайне мистецтво – витвори золота. Причому це не тільки прикраси, але й надзвичайно тонка робота на предметах зброї, посуду, всього іншого. Коли ви будете оглядати ці предмети, особливо зверніть увагу на тонкість цієї роботи, яка й досі нас вражає“, – зазначив Олександр Ткаченко.
За його словами, коли планувалися заходи до 30-річчя, було очевидним, що відбуватимуться наймасштабніші виставки і самі події.
“Але тільки зараз, коли особисто відвідую відкриття різних виставок, розумію масштабність процесу, в який ми входимо, і ті можливості, які відкриваються перед відвідувачами і глядачами. Сьогоднішня виставка – не виняток“, – сказав міністр.
Також генеральний директор Національного музею історії України Федір Андрощук зазначив, що золото і скіфи вже стали синонімами.
“Тут важливе не стільки золото як коштовний матеріал, але й глибокі історичні ідеї, які закладені в цих творах мистецтва. І цей період – скіфи і золото – це частина історії України, яка стала для нас важливою. Знайти такого рівня експонати, які ви можете бачити тут, – це справа дуже трудоємка, бо кургани – це монументальні споруди. Їх розкопувати дуже важко. Тому це хороша нагода згадати імена тих, кому ми зобов’язані цими знахідками“, – підкреслив Андрощук, назвавши імена Василя Бідзілі, Віталія Отрощенка, Юрія Росомакіна, Анатолія Кубишева, Олексія Тереножкіна, Бориса Мозолевського та інших.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"
Коментарі