НТА > НОВИНИ > Шоу бізнес > У Києві відкрили кінокомпанію, яка зніматиме фільми для закордонного ринку

У Києві відкрили кінокомпанію, яка зніматиме фільми для закордонного ринку

240

Інвестиційну кінокомпанію «Smart movie» презентував народний артист України Володимир Горянський – він створив її разом з колегами.

Про це повідомило Суспільне. За словами творців «Smart movie», вони мають попередні домовленості зі світовими кінодистриб’юторами та налагоджені зв’язки з мережами кінотеатрів у різних країнах Європи та світу.

Разом це 24 країни, у яких доступно 9 867 залів, а середня авдиторія фільму – 10 мільйонів 115 тисяч глядачів, підрахували вони.

Володимир Горянський розповів, що компанія поставила за мету створити такий продукт, який буде цікавий європейському та загалом зарубіжному ринку.

«Але, звичайно, для цього потрібні гроші, бо кожен хороший продукт повинен мати якісне фінансування. Скажу відверто: ми не поспішаємо знімати блокбастери. Ми хочемо знімати той середній якісний продукт, який в основному заробляє більше, ніж блокбастер», – наголосив він.

За словами Горянського, власна інвестиційна кінокомпанія дозволить не чекати фінансування від Держкіно.

«Ми знімаємо всі жанри, ті, які користуються попитом на ринку, – додав народний артист України. – Ми до цього прислухаємося і не кажемо: «Ах, ми такі естети». Ні. Ми хочемо заробляти гроші і знімати нормальний продукт. Ми не хочемо чекати черги у Держкіно, щоб вони дали якісь гроші, а потім вичавили з тебе всі соки».

Зараз у процесі виробництва кінокомпанії знаходиться 5 стрічок. Творці обіцяють, що усі вони вийдуть у прокат уже протягом двох років. В усіх проєктах задіяні зірки українського кінематографа і зірки світового рівня.

Перший фільм, зйомки якого стартують уже з жовтня 2021-го року, – «Скажені на волі». За сюжетом, троє душевнохворих тікають з психіатричної клініки і влаштовуються на роботу в готель. Це місце – найвдаліший варіант для них, адже тут герої можуть жити і працювати, не залишаючи будівлю.

«Україна не має досвіду у міжнародному прокаті. Тобто він не дуже вдалий. Перший і єдиний фільм, який зняли під світовий прокат, – «Схід Захід» 1999-го року. Після цього була «Штольня» (2006) і трохи пізніше «Захар Беркут» (2019). Останній взагалі зняли з натяком на те, що його дивитимуться у різних країнах. Але його навіть не взяли дистриб’ютори в прокат», – зазначив Віктор Сокуренко, продюсер проєкту «Smart movie» і спеціаліст із кастингу».

На його думку, причина невдач у тематиці фільмів.

Фінансується кінокомпанія через систему інвестиційних паїв. Їх – 50 штук, один пай – 5 000 доларів. Прибуток з кожного паю, за словами організаторів, складатиме 2% від загального чистого прибутку фільму. За їхніми підрахунками, це приблизно 47 931,25 доларів.

У команді продюсерів кінокомпанії — Володимир Горянський (Україна), Віктор Сокуренко (Україна), Ілля Волох (США), Ліна Лекер (Франція), Дмитро Чорний (Україна).

На презентації розказали деталі співпраці з кінокомпанією Остап Ступка, Євген Олійник, Андрій Джеджула, Олександр Піпа, Анастасія Капінус, Лі Нгуєн, Марія Лазарева, Юлія Кременцова, Гліб Бойко, Володимир Захарченко, Макс Максим’юк.

Нагадаємо, що п’ятий і останній фільм з 53-річним Деніелом Крейгом у головній ролі про Джеймса Бонда «Не час помирати» зібрав у Великій Британії найвищі касові збори за перші вихідні прокату.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі