НТА > НОВИНИ > Суспільство > У Києві затримали керівника донецької катівні «Ізоляція»

У Києві затримали керівника донецької катівні «Ізоляція»

Попередньо відомо, що затримали злочинця 9 листопада.

196

У Києві сьогодні, 9 листопада, провоохоронці затримали керівника донецької катівні «Ізоляція» – Дениса Куліковського.

Про це повідомив у Facebook ексбранець бойовиків «ДНР», який сам був в полоні в «Ізоляції», Станіслав Асєєв.

«У Києві затримано головного воєнного злочинця Ізоляції – Дениса Куліковського, він же Палич. Тепер можу сказати, що життя прожив не даремно», – написав Асєєв.

Зазначимо, що журналіст і блогер Станіслав Асєєв, якого бойовики “ДНР” 28 місяців утримували в “Ізоляції” в окупованому Донецьку, описав тортури ув’язнених і полонених там.”Радіо Свобода” оприлюднило деякі фрагменти рукопису Асєєва, які він оформляє в книгу.

Раніше повідомляли,  що найстрашнішого професійного ката «Ізоляції» на прізвисько Аїд звуть Денис Куликовський. ЗМІ писали, що в нього є навіть родина, дитина, а більшість рідних живе на підконтрольній Україні території. Згодом писали, що Куликовський начебто втік в Росію.

В СБУ  затримання бойовика «ДНР» підтвердили

“Контррозвідники СБУ затримали у Києві колишнього бойовика терористичної організації «ДНР», очільника незаконної в’язниці на тимчасово окупованій території Донецької області «Ізоляція»”, – повідомляє пресслужба СБУ в телеграмі.

В СБУ зазначають, що чоловік організовував та брав безпосередню участь у вбивствах і катуваннях протиправно ув’язнених громадян України.

Наразі стосовно колишнього бойовика проводяться визначені законодавством процесуальні дії. Зокрема, щодо його доставки до суду для обрання запобіжного заходу, а також отримання додаткової інформації про його протиправну діяльність.

Зловмисника затримали у межах раніше відкритого кримінального провадження за 4 статтями Кримінального кодексу України:
▪️ ст. 149 «Торгівля людьми»
▪️ ст. 258-3 «Створення терористичної групи чи терористичної організації»
▪️ ст. 260 «Створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань»
▪️ ст. 438 «Порушення законів та звичаїв війни»

Довідка

“Ізоляція” – тюрма бойовиків “ДНР”. Люди, яким довелося туди потрапити, називають її катівнею, концтабором та навіть пеклом.

З їхніх слів, практично в центрі Донецька терористи не просто знищують фізично, а виснажують морально. Аби отримати зізнання, б’ють, катують електричним струмом, а потім щодня знущаються – змушують важко працювати, імітують розстріли та ґвалтують на очах в інших.

Головним на “Ізоляції” тривалий час вважався бойовик з позивним “Палич” або “Перший”. Саме так називали його між собою терористи. Бранцям доводилось чути і його, можливо, справжнє ім’я – Денис Павлович Кулік (Куліковський).

Фото: vchasno

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі