НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > У лікарнях бракує кисню. Радуцький заявив про диверсію

У лікарнях бракує кисню. Радуцький заявив про диверсію

125

Проблеми з дефіцитом кисню у лікарнях, які виникли у низці міст України, можуть бути пов’язані з диверсією.

Про це заявив голова комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький, повідомляє Україна 24.

“Бо є підозри, що це може бути також диверсія, бо чомусь саме на прогнозований пік епідемії два найпотужніші кисневі заводи стали на технічну профілактику”, — сказав він.

Радуцький додав, що уряд просив перенести технічну профілактику, однак їм відповіли, що “це неможливо”. За його словами, СБУ та силові структури вже почали займатися цим питанням. Утім, вже з 2 листопада заводи мають завершити технічну профілактику.

“На жаль, це приватні заводи. У країні всі приватні кисневі заводи”, — сказав він.

У лікарнях бракує кисню

Споживання кисню у лікарнях зросло у 5-6 разів на одного пацієнта з “Дельтою”, заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час брифінгу.

Зараз у 480 лікарнях розгорнуто понад 70 тисяч ліжок для пацієнтів з COVID-19. З них із киснем – понад 66 тисяч:

  • У 46 лікарень (близько 10%) ліжка з киснем зайняті на 100%. 
  • У 193 лікарнях (40%) ліжка з киснем зайняті на 75%.

Ляшко наголошує, що 80% усіх госпіталізованих залежні від кисню.

Нагадаємо, що уже третій день поспіль до міських лікарень Львова поступає майже сотня осіб з ковідом. Тим часом у 5-й лікарні вже немає місць, обладнаних кисневими точками, для прийому нових хворих. Така ж ситуація сталася і в Одесі. Так, в одній із COVID-лікарень закінчився кисень, тому пацієнтів екстрено перевозять до іншої.

Складна ситуація з медичним киснем й у Херсонській області. За добу там використовується майже 15 тонн кисню. Бракує кисню і лікарням Сумської, Чернігівської областей.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі