НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > У Львівській обласній лікарні врятували вагітних жінок із важкими кардіологічними патологіями

У Львівській обласній лікарні врятували вагітних жінок із важкими кардіологічними патологіями

Вагітні жінки з такими проблемами – це завжди неабиякий виклик для медиків.

882

Ці недуги загрожували життю як майбутнім матерям, так і їхнім ще ненародженим дітям. Історії дві, але збережені життя – чотири. Далі – про те, як медики Львівської обласної клінічної лікарні врятували вагітних жінок із складними кардіологічними недугами (програма «Формула здоров’я» – щосуботи о 19:00 на NTA).

Серед них Уляна Синюк, яка вже 27 тижнів при надії. У неї виявили тромб, що закриває легеневу артерію. Жінку госпіталізували до медзакладу та прооперували.

«Раптово вранці почала важко дихати. Щось у грудях стискало. Поміряли тиск – 70 на 55. Спершу в реанімації полежала. Мене підготували відразу ж повезли на операцію. Втручання пройшло легко. Я нічого не відчувала. Операція швидко пройшла. Дуже дякую лікарям, в них просто золоті руки», – розповідає Уляна Синюк.

Жінка вже готується до виписки

Медики визнають – лікувати кардіохірургічні патології у жінок при надії – це завжди неабиякий виклик для них.

«Є категорія пацієнтів – це вагітні, які мають кардіохірургічні патологію. Ця кардіохірургічна патологія досить різноманітна. Є хронічні патології і є особливо гострі патології. Особливо, коли є співпадіння гострої, серцевої чи судинної патології і вагітності – це надзвичайно великі складнощі», – пояснює професор Львівської обласної клінічної лікарні, віцепрезидент Асоціації серцево-судинних хірургів України Любомир Кулик.

Кардіохірург Львівської обласної клінічної лікарні Дмитро Бешлей визнає – для них ця пацієнта була складною: «З діагнозом – гостра масивна тромбоемболія легеневої артерії високого ступеня ризику. Це є стан життєво-загрозливий. І ми виконали сучасний спосіб лікування, власне, катеторний тромоблізиз».

Завдяки цьому – жінка почувається добре і вже готується до виписки.

Друга породілля народила здорову дівчинку

В іншої породіллі, яка мала з дня на день народжувати, виявили велику аневризму висхідної аорти, тобто розширення артерії, що могла б порватися і призвести до смерті. Вона була на 39 тижні вагітності і звернулася до медиків, бо мала набряки в ногах та серцеву недостатність. Незважаючи на ці ускладнення, команда медиків провела успішну операцію, що важливо – жінка в майбутньому зможе  мати дітей.

«Було прийнято було рішення про кесарське розродження. Народилася гарна здорова дівчинка», – розповідає кардіохірургиня Софія Вишинська.

На щастя – жінкам вчасно надали професійну медичну допомогу та провели операції з мінімальними ризиками для дітей.

Віра Лабич

 

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
1
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі