НТА > НОВИНИ > Львівські новини > Ромської національності та від 8-ої вагітності: хлопчика, якого врятували медики вже перевели до дитбудинку

Ромської національності та від 8-ої вагітності: хлопчика, якого врятували медики вже перевели до дитбудинку

У дитини не було частини стравоходу. Батьки відмовилися від хлопчика ще у пологовому будинку («Правда. Наживо» о 19.00 годині).

354

Новонародженому малюкові сформували частину стравоходу, якої бракувало, із власних тканин. Таке операційне втручання, кажуть медики, є складним. І потребує максимальних зусиль. Хлопчика із вадою ще у пологовому будинку батьки покинули. Відтак, з пологового малятко одразу відвезли до Охматдиту. Там і провели складне оперативне втручання після діагностики.

«Це дитина із складною вадою шлунково-кишкового тракту. Особливість вади у тому, що у дитини немає частини стравоходу. Суть операції – відновити прохідність стравоходу і дати можливість дитині розвиватися і нормально їсти», – розповідає про ваду малятка торакальний хірург «Охматдиту» Олег Ленів.

У дитини не було частини стравоходу, тому Ромчик не міг сам ковтати, а кожне годування ставало катастрофою – їжа потрапляла не у шлунок, а в дихальну систему. Одна частина стравоходу, тобто верхній сегмент закінчувався мішечком і слина потрапляла в дихальні шляхи. Це загрожувало розвитку аспіраційної пневмонії.

Така вада, як повідомили в «Охматдиті» вважається однією із найважчих і несумісних із життям. В рік із такою вадою до шпиталю потрапляє близько 5-ти діток. І усі вручання намагаються провести якомога швидше – у перші доби життя.

«Оскільки батьки цього хлопчика покинули – 4 місяці він був повністю на забезпеченні лікарні. За ним доглядали наші сестрички», – додає Олег Ленів.

Після операції хлопчик пережив ще 4 втручання аби розширити стравохід, який був звужений рубцем після операції. Зараз дитина вже набрала вагу та самостійно їсть, оскільки весь час Ромчик харчувався через трубку у животику.

До трьох років хлопчика повинні щоразу привозити на спеціальну діагностику до шпиталю. Аби не було ускладнень. І після кожного огляду приймають рішення, чи не треба у дитини знову розширювати стравохід. Проте здебільшого дітки із такою вадою нічим не відрізняються від ровесників. Можуть ходити до школи та вживати звичну їжу. З умовою, що немає супутніх захворювань чи вад.

Сьогодні дитину вже перевели до дитячого будинку. Зараз ним опікується відділ служби у справах дітей. Там розповіли, що хлопчик ромської національності і є 8-ою дитиною його біологічної мами.

Юлія Бундз

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі