НТА > НОВИНИ > Львівські новини > У Львові 13-річні сестри-двійнята облисіли через передозування вітаміном

У Львові 13-річні сестри-двійнята облисіли через передозування вітаміном

593

У Львові 13-річні двійнята раптово облисіли, а шкіра на обличчі та тілі почала лущитися і відшаровувалась пластами. З’ясувалось, що причиною хворобливого стану підлітків став надлишок вітаміну А.

Історію юних пацієнток розповіли в Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі.

Мама дівчаток розповіла, що все почалось із бажання доньок схуднути, адже мали надмірну вагу. Спочатку жінка допомагала їм правильно харчуватись. За кілька місяців дівчатам вдалося позбутися зайвих кілограмів, втім сестри стали замкнуті, спілкувались неохоче. Однією із причин, на думку мами, міг стати сум за татом, який у лютому 2022 року став на захист країни. Також депресію у дівчат пов’язувала із недостатністю вітамінів внаслідок схуднення.

Лікар, з яким радилась родина, призначив вітамін А. Мама придбала препарат, привезений з-за кордону, і не правильно розрахувала потрібну дозу. До того ж, вітаміни виявились смачними. І дівчатка ціле літо потай від мами ласували ними.

З’ясувалось, що діти тривалий час приймали кількість вітаміну, що у 300 разів перевищує гранично допустиму добову дозу для підліткового віку.

Проблеми із здоров’ям почались із лущення шкіри – на обличчі, шиї, руках. Згодом стало випадати волосся – аж до повного облисіння. Дівчат почав турбувати сильний біль голови і кінцівок.

«Дівчатка на момент звернення були у поганому стані, з ознаками запальних змін в аналізах. Лікарі педіатричного відділення запідозрили токсичну дію невідомої речовини. Адже в обох дівчат була однакова клінічна картина, схожа на отруєння. Ми зробили аналізи на мікроелементи, що можуть викликати алопецію – ртуть, свинець, миш’як, талій. Але всі вони виявились негативними. Розуміння, що це може бути хронічний гіпервітаміноз вітаміну А прийшло після прискіпливого розбору анамнезу», – розповіла педіатр-гастроентеролог Центру Віта Волощук.

Тривале перевищення дозування спричинило токсичність. Окрім дерматологічних проблем, надмірний прийом вітаміну призвів до порушення роботи печінки, з’явились ознаки остеопорозу, погіршився психоемоційний стан.

«Нам вдалось стабілізувати стан дівчаток. Однак специфічного антидоту не існує. Лікування цього стану – це відміна препарату та час для відновлення», – повідомила Віта Волощук.

Зараз у дівчаток уже почало відростати волосся. Дівчатка радіють, а мама ще трохи хвилюється. Боїться, що хвилювання за пораненого на фронті татка повернуть проблеми. Проте наші фахівці запевняють, що цього не станеться. Адже алопеція у дівчаток має зовсім інші причини.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
1
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі