

У Львові 15-річна дівчина вчора, 1 листопада, отруїлась чадним газом. Її госпіталізували у стані середнього ступеня важкості.
Про це повідомляє департамент з питань цивільного захисту ЛОДА.
Зазначають, що дівчинку приблизно о 23:30 госпіталізували у Львівську міську дитячу лікарню. Стан дитини – середньої тяжкості (17% карбоксигемоглобіну).
Дівчинка живе на першому поверсі будинку №9 на вулиці Айвазовського. У квартирі є газові плита та колонка.
Наразі аварійна бригада Львівгазу тимчасово припинила газопостачання до колонки.
Обставини події встановлюють фахівці.
У Львові цього року зафіксували 42 випадки витоку чадного газу, від якого потерпіли майже сотня осіб.
Нагадаємо, що нещодавно на Львівщині чадним газом отруїлися у трьох сім’ях через несправні газові колонки у домівках.
Фахівці надали поради, що робити, аби не допустити трагічних наслідків від отруєння чадним газом:
– при користуванні газовими приладами забезпечити доступ повітря в приміщення. В димових та вентиляційних каналах повинна бути тяга. Слід пам’ятати, що при вологій та вітряній погоді тяга в димових та вентиляційних каналах суттєво погіршується, а в окремих випадках може утворитися так звана зворотна тяга;
– особливо пильними мають бути користувачі димохідних газових приладів. На відміну від турбокотлів (які для згорання газу використовують повітря з вулиці і виводять продукти згорання на вулицю), димохідні котли для функціонування використовують кімнатне повітря, а продукти згорання виводяться в димоходи. При несправних димоходах та вентканалах шкідливі продукти горіння, замість того, щоб виводитися назовні, накопичуються в приміщенні. І як наслідок – отруєння чадним газом;
– при встановленні димохідних газових приладів необхідно встановити сигналізатор загазованості із клапаном-відсікачем. Крім подачі звуко-світлового сигналу про перевищений рівень загазованості, спрацьовує електромагнітний клапан-відсікач, який перекриває надходження газу;
– ще однією причиною нещасних випадків є самочинна газифікація, перестановка, заміна та ремонт газового обладнання. Проводити перепланування приміщень, де встановлені газові прилади, вносити зміни в конструкцію газових приладів без погодження з газовим господарством категорично заборонено.
– також категорично заборонено встановлювати вентиляцію із штучним спонуканням (примусові витяжки) в будинках, де встановлені газові прилади з відводом продуктів згорання в димохід. При несправних димоходах та вентканалах шкідливі продукти горіння, замість того, щоб виводитися назовні, накопичуються в приміщенні.
При найменших ознаках неполадок звертайтеся до аварійної служби за телефоном «104».
Якщо все-таки не вдалось уникнути отруєння чадним газом, треба негайно викликати швидку. До приїзду медиків потерпілого треба вивести на свіже повітря та полегшити дихання.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"
Коментарі