НТА > НОВИНИ > Львівські новини > У Львові 15-річна дівчина отруїлась чадним газом. Дівчину госпіталізували

У Львові 15-річна дівчина отруїлась чадним газом. Дівчину госпіталізували

362

У Львові 15-річна дівчина вчора, 1 листопада,  отруїлась чадним газом. Її госпіталізували у стані середнього ступеня важкості.

Про це повідомляє департамент з питань цивільного захисту ЛОДА.

Зазначають, що дівчинку приблизно о 23:30  госпіталізували у Львівську міську дитячу лікарню.  Стан дитини – середньої тяжкості (17% карбоксигемоглобіну).

Дівчинка живе на першому поверсі будинку №9 на вулиці Айвазовського. У квартирі є газові плита та колонка.

Наразі аварійна бригада Львівгазу тимчасово припинила газопостачання до колонки.

Обставини події встановлюють фахівці.

У Львові цього року зафіксували 42 випадки витоку чадного газу, від якого потерпіли майже сотня осіб.

Нагадаємо, що нещодавно на  Львівщині чадним газом отруїлися у трьох сім’ях через несправні газові колонки  у домівках.

Фахівці надали поради, що робити, аби не допустити трагічних наслідків від отруєння чадним газом:

– при користуванні газовими приладами забезпечити доступ повітря в приміщення. В димових та вентиляційних каналах повинна бути тяга. Слід пам’ятати, що при вологій та вітряній погоді тяга в димових та вентиляційних каналах суттєво погіршується, а в окремих випадках може утворитися так звана зворотна тяга;

– особливо пильними мають бути користувачі димохідних газових приладів. На відміну від турбокотлів (які для згорання газу використовують повітря з вулиці і виводять продукти згорання на вулицю), димохідні котли для функціонування використовують кімнатне повітря, а продукти згорання виводяться в димоходи. При несправних димоходах та вентканалах шкідливі продукти горіння, замість того, щоб виводитися назовні, накопичуються в приміщенні. І як наслідок – отруєння чадним газом;

– при встановленні димохідних газових приладів необхідно встановити сигналізатор загазованості із клапаном-відсікачем. Крім подачі звуко-світлового сигналу про перевищений рівень загазованості, спрацьовує електромагнітний клапан-відсікач, який перекриває надходження газу;

– ще однією причиною нещасних випадків є самочинна газифікація, перестановка, заміна та ремонт газового обладнання. Проводити перепланування приміщень, де встановлені газові прилади, вносити зміни в конструкцію газових приладів без погодження з газовим господарством категорично заборонено.

– також категорично заборонено встановлювати вентиляцію із штучним спонуканням (примусові витяжки) в будинках, де встановлені газові прилади з відводом продуктів згорання в димохід. При несправних димоходах та вентканалах шкідливі продукти горіння, замість того, щоб виводитися назовні, накопичуються в приміщенні.

При найменших ознаках неполадок звертайтеся до аварійної служби за телефоном «104».

Якщо все-таки не вдалось уникнути отруєння чадним газом, треба негайно викликати швидку. До приїзду медиків потерпілого треба вивести на свіже повітря  та полегшити дихання.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі