НТА > НОВИНИ > Львівські новини > У Львові авто боржників можуть продати з штрафмайданчика впродовж місяця

У Львові авто боржників можуть продати з штрафмайданчика впродовж місяця

Минулого року стягнули 38 мільйонів гривень адмінштрафів, найбільше – у Львові

587

Системні рейди патрульної поліції та працівників державної виконавчої служби з виявлення автомобілів тих боржників, які мають заборгованості зі сплати штрафів, аліментів, комунальних та інших платежів, стартують уже з 7-го лютого.

Про це повідомив Leopolis.news із посиланням на пресконференцію у Львові начальника Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Тараса Греня.

За допомогою системи «Безпечне місто» державні виконавці моніторити щоденні маршрути пересування транспортних засобів боржників, про що повідомлятимуть патрульну поліцію.

Тарас Грень зазначив, що минулого року стягнули 38 мільйонів гривень адміністративних штрафів. Лідером є Львів, де виконали 538 постанов. Але цю роботу із виявлення правопорушників можна здійснювати значно ефективніше.

«Комп’ютерна програма через сотні камер спостереження фіксує за державним номерним знаком маршрут переміщення необхідної автівки. І це вже питання техніки – державним виконавцям за сприяння патрульних таку автомашину виявити та зупинити. Державні виконавці мають право таку машину затримати і скерувати на штрафмайданчик», – розповів Тарас Грень.

Хоча, зазначив він, власник може відразу за допомогою різних платіжних систем погасити борг. Зокрема, нещодавно під час тестування системи боржник заплатив 24 тисячі гривень.

Заступник начальника Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, начальник управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Тарас Бассараб наголосив, що оплата боргу можлива лише у безготівковий спосіб. Жодної готівки державні виконавці не можуть приймати.

«У разі непогашення боргу автомобіль вилучається на штрафмайданчик і розпочинається процедура його оформлення на продаж через систему СЕТАМ. Усе це може тривати до місяця. Але боржник у будь-який час після погашення боргу може забрати свою автівку», – додав він

Така система виявлення боржників успішно діє вже в Києві, Харкові та Дніпрі. Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції має плани впровадити подібне нововведення у Луцьку та Рівному.

Нагадаємо, що в Україні 10-го листопада закінчився пільговий період розмитнення так званих «євроблях», відтоді їхнім власникам розпочали виписувати штрафи.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"