НТА > НОВИНИ > Львівські новини > У Львові батьки вимагають скасувати дистанційне навчання у школах

У Львові батьки вимагають скасувати дистанційне навчання у школах

2327

Сьогодні, 3 листопада, у Львові біля міської Ратуші батьки вийшли на акцію протесту з вимогою скасувати дистанційне навчання у школах.

Батьки влаштували акцію-звернення до міської ради, аби школярі могли повернутись за парти, зокрема, діти 1-4 класів. Перед мерією виставили кілька десятків парт із написами: “Я хочу нормально навчатися”, “Якщо вакцини працюють, чому я не можу вчитися” і так далі.

Натомість перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко пояснює, що обмеження у школах цього року запровадили через спалах коронавірусу серед дітей.

“Це у жодному випадку не пов’язано з іншими причинами: чи з газом , чи з будь-чим іншим. Щодня отримуємо статистику: 965 хворих, за вчора померла 21 людина. Легко зафіксувати статистику по даних Охмадиту, Орлика про кількість дітей, які захворіли. Такого не було під час попередніх хвиль”, – заявив він.

Активна боротьба за повернення дітей із “дистанційки” у Львові розпочалася вчора, 2 листопада, коли львів’янка Анна Косарєва зареєструвала е-петицію про відновлення повноцінного навчання у школах Львова. Менш ніж за добу петиція зібрала необхідні 500 голосів для того, щоб її розглянули на сесії ЛМР. Майбутнє засідання має відбутися вже завтра, 4 листопада. Та відкритим залишається питання, чи внесуть розгляд петиції у порядок денний.

У ній жінка зауважила, що на початку вересня в постанові Кабміну були внесені зміни, які дозволяли роботу освітніх закладів в “червоній” зоні за умови 100% вакцинації колективу. Проте у жовтні львівські школи відправили на дострокові канікули, а з першого листопада усіх школярів (1-11 класи) перевели на дистанційне навчання.

Що каже ВООЗ

А тим часом Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) закликає не закривати навчальні заклади у час пандемії COVID-19. Директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Ганс Клюге зауважив, що минулорічне закриття шкіл, яке порушило право на освіту мільйонів дітей, завдало більше шкоди, ніж користі.

«Повсюдне закриття шкіл торік, яке порушило право на освіту мільйонів дітей, завдало більше шкоди, ніж користі, особливо психічному та соціальному добробуту дітей. Ми не можемо повторювати ті самі помилки. У нас є більш ефективні інструменти для подолання цього сплеску, ніж закриття шкіл», – наголосив Клюге.

ВООЗ рекомендує:

  •  дотримуватися епідеміологічних заходів в навчальних закладах;
  •  зберігати соціальну дистанцію;
  •  дотримуватися частого миття рук;
  •  не забувати про маски;
  •  забезпечити належну вентиляцію в класах.

Нагадаємо, що з 30 жовтня Львів перейшов у «червону» зону карантину через стрімке поширення коронавірусуз. З 1 листопада усіх школярів у Львові перевели на дистанційне навчання на два тижні. Очно працюють лише садочки.

Фото: Анастасія Сорока
Оцініть новину
Клас!
10
Я це люблю
1
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі