НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > У Львові чоловік отримав протез руки, надрукований на ЗD-принтері

У Львові чоловік отримав протез руки, надрукований на ЗD-принтері

Це другий такий протез у світі, встановлений українцеві, перший у США отримала 9-річна Саша з Бучі

468

Львів’янин Юрій Бахір відтепер має сенсорний протез руки, надрукований на 3D-принтері. Це найлегший протез у світі. Його чоловікові встановили у Національному реабілітаційному центрі «Незламні» Першого медичного об’єднання Львова.

Про це повідомило Суспільне. 33-річний Юрій Бахір втратив руку, підірвавшись на міні. Йому ампутували кисть лівої руки 2014-го року. Спочатку Юрій вчився жити з однією рукою.

«Було важко елементарно заправити сорочку, заправляти штани, щоби помитися, фактично мився тільки там, де міг дістати. Я дуже переживав за те, як до того поставиться майбутня дружина. Дякую їй, вона в лікарні дуже мене підтримувала, вона весь час перебувала поруч», – розповів Юрій Бахір.

Досі Юрій користувався лише саморобною кистю, аби перекидати навантаження з правої руки на ліву. Кисть він виготовив зі шкарпеток та частини чоботів.

«Хотілося, щоби було для роботи, щоби можна було користуватися повноцінно другою кінцівкою. Важко, бо шукаєш опору, але її нема. Навантаження йде на цю кістку, вона переламана, трохи болю відчуваю, і щоби зменшити той біль, я одягаю подушку. Кожних пів року треба нову шити, тому що вона розноситься, розтягується», – зазначив Юрій.

У Національному реабілітаційному центрі «Незламні» Першого медичного об’єднання Львова Юрію встановили сенсорний протез руки, надрукований на 3D-принтері. Цим протезом можна керувати завдяки спеціальним сенсорам. Також пацієнт може рухати пальцями.

«Я тепер, як термінатор. Буду вчитися застосовувати, максимальна вага, яку можна підіймати рукою, 6 кг. Ми будемо пробувати все робити цією рукою. Я простий хлопець, факт є факт, та те, що люди вже розпочали робити дива, для мене це є дивно та цікаво», – зазначив чоловік.

Це другий такий протез у світі, встановлений українцеві. Перший у США отримала 9-річна Саша з Бучі. Протез «TrueLimb» є унікальною розробкою американської компанії Unlimited Tomorrow. Це первинний протез. Його можна встановлювати відразу після загоєння ран на ампутованій кінцівці. Такими протезами планують забезпечувати українців, які постраждали від війни.

У списку очікування на такий протез вже є декілька українських захисників. Серед них – 41-річний Олександр Яшук. Чоловік втратив кінцівку у боях біля Чорнобиля. Каже, що функціональний протез йому потрібен, щоби залишатися корисним і незалежним.

«Там у бою, коли я побачив, що руки немає, насправді зрадів, що хоч сам живий. Що я ще побачу своїх рідних, а вони мене. І зараз ця рука для мене – як шанс. Я зможу їздити на мотоциклі і підіймати рамки з медом на пасіці. Це важливо», – наголосив Олександр Яшук.

Усі, хто потребує протезування, можуть звертатися до Національного реабілітаційного центру «Незламні» Першого медичного об’єднання Львова за телефоном: 0 800 333 003. Також Центр «Незламні» разом з благодійною платформою Dobro.ua збирають гроші на придбання постійних біонічних протезів для українців, які постраждали від війни.

Нагадаємо, що у Львівській області створять нову клініку Superhumans Center, яка спеціалізуватиметься на протезуванні та реабілітації пацієнтів.

У Львові медики врятували 11-річного хлопця, який приїхав з мамою зі Сєверодонецька, втікаючи від ворожих «Градів». У хлопця виявили пухлину, яка проростала у спинний мозок і вже практично повністю знерухомила його.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі