НТА > НОВИНИ > Львівські новини > У Львові готують до виписки чоловіка, якому першому в Україні успішно пересадили легені

У Львові готують до виписки чоловіка, якому першому в Україні успішно пересадили легені

498

Лікарі Львівської лікарні швидкої допомоги готуються у середу, 27 жовтня, виписувати 56 -річного чоловіка, якому першому в Україні успішно трансплантували легені.

Про це повідомив у Facebook головний лікар медичної установи  Олег Самчук.

За його словами, 56 -річний львів’янин Віктор понад десять років мав хронічну хворобу легень, останні чотири майже не виходив з квартири.

“Його життя залежало від кисневого концентратора і без трансплантації він не мав жодних шансів”, – зазначив Олег Самчук.

Йому першому в Україні провели  успішну трансплантацію двох легень.

За словами лікаря, зараз Віктора не впізнати.

“Кожного дня він багато годин проводить в русі, займається на тренажерах, виконує дихальні вправи. Набрав три кілограми. Має чудовий апетит і дуже багато планів на життя”, – повідомляє  Олег Самчук.
І наголосив, що виписка запланована уже на цю середу.
“Ми з колегами радіємо за нашого пацієнта. І дуже хочемо, щоб його історія додала віри усім українцям, які потребують трансплантації легень. Усе можливо!”, – зазначив Олег Самчук.
Нагадаємо, що в Україні 22 вересня провели першу трансплантацію легень чоловікові та першу трансплантацію серця дитині. Дві унікальні для нашої країни операції виконали за один день у Львові.

Донором став 54-річний чоловік, який помер унаслідок інсульту. Згоду дала його дружина.

Тоді легені отримав 56-річний львів’янин Віктор, який без нового органу  прожив би не більше кількох місяців.

Серце пересадили 13-річному хлопцеві із села Зарудці на Волині. Останній місяць дитина була в реанімації. Стан хлопця був критичним, і рахунок ішов на дні.

На другий день після операції 13-річний Максим, що став першою дитиною в Україні, якій пересадили серце, завів профіль в інстаграмі, де одразу повідомив про свій нинішній стан.

Допис вийшов лаконічним, але підсилений емоційним фото хлопця з лікарняного ліжка:  «Другий День з новим серцем! Почуваюсь набагато краще)))».

Також нагадаємо, що у  Львові та Івано-Франківську провели трансплантацію серця, печінки та нирки.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі