НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > У Львові лікарі в оці трирічної дівчинки виявили 10-самтиметровий  гельмінт

У Львові лікарі в оці трирічної дівчинки виявили 10-самтиметровий  гельмінт

398

Офтальмологи Львівської обласної дитячої лікарні «Охматдит» дістали з ока трирічної дівчинки гельмінт довжиною 10 см. Паразит є нетиповим для Львівщини і передається людині через комарів від собак.

Про це у Facebook повідомила пресслужба лікарні.

«Офтальмологи дістали з-під переднього відділу орбіти 3-річної дівчинки дирофілярію завдовжки понад 10 см! У малечі з’явилася припухлість і свербіж очка, знизився зір, але лікування не давало результатів, утворилася пухлинка. Те, що наші окулісти побачили в операційній, викликало шок! У гранульомі під кон’юнктивою жив хробачок – гельмінт дирофілярія (Dirofilaria) більше 10 см довжини!», – розповіли медики.

Цілого гельмінта дістали окулісти в умовах операційної мікрохірургічним пінцетом. За словами офтальмолога Всеволода Рамдомського, коли почали надрізати пухлинку в операційній, гельмінт почав втікати від хірургів.

«Але ми швидко зорієнтувалися і встигли упіймати паразита за хвіст. Якби він втік у череп, то ми б не дістали його”, – додав Радомський.

Згодом у дівчинки повністю відновився зір і пройшло запалення в місці, де оселився паразит, дитина вже вдома.

Лікарі кажуть, що цей гельмінт (Dirofilaria), або ж “зла нитка”, найчастіше потрапляє в організм людини через комарів від собак, які є проміжною ланкою. Цікаво, що Львівщина не є ендемічною зоною для цього паразита, дирофілярія рідко зустрічається у дітей. Дорослі гельмінти живуть під шкірою або слизовою оболонкою у будь-якій частині тіла, в очах це найчастіше повіки, очне яблуко, кон’юнктива. У місці, в якому оселився гельмінт, людина відчуває печію, свербіж, з’являється пухлинка завбільшки в зерно, яка порушує функцію ока. Паразит у тілі людини може мігрувати на відстань до 30 см/добу.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі