НТА > НОВИНИ > Львівські новини > У Львові лікарі вперше заморозили серце пацієнта, щоб вилікувати

У Львові лікарі вперше заморозили серце пацієнта, щоб вилікувати

Заморозили серце 62-річного чоловіка, щоб вилікувати у нього «миготливу аритмію»

735

У Львові лікарі вперше заморозили серце 62-річного пацієнта, щоб вилікувати «миготливу аритмію».

Про це повідомив у фейсбук головний лікар Львівської лікарні швидкої допомоги Олег Самчук.

«Нова для Львова операція називається «кріоабляція». Під час неї в серце 62-річного пацієнта ввели рідкий азот із температурою – мінус 60 градусів, який вбив хворі ділянки серця», – повідомив Олег Самчук.

За його словами, миготливав аритмія – головна причина виникнення ішемічних інсультів. За неї в передсердя іде імупульс, який змушує стінки неконтрольовано скорочуватися: 400-500 разів на хвилину за норми – 50-60. Ризик виникнення тромбів в такому стані зростає в 5 разів, а відповідно в п’ять разів вищий ризик виникнення інсультів.

«З «миготливою аритмією» живуть до 800 тисяч українців.  Раніше вони не мали шансу одужати, бо хвороба не лікується медикаментозно: ліки хіба розріджують кров, щоб мінімізувати виникнення тромбу.  Тепер завдяки «кріоабляціям» у нас з’явилася змога заморожувати ділянки передсерця, щоб вони не пропускали до відділів серця хаотичні імпульси. Шанси одужати після такого втручання – 90%», – повідомив Олег Самчук.

Першим цей шанс отримав львів’янин, який хворів із 2018 року. Його ситуація особлива: чоловік не міг пити кроворозріджувальних, бо має лише одну нирку.

“Перед операцією стан пацієнта уже був вкрай важким, напади повторювалися по кілька разів на добу. Йому загрожував інсульт. Наразі ця небезпека позаду”, – повідомив Олег Самчук.

Після нього «кріоабляції» виконано ще двом пацієнтам. Перші операції львівським кардіохіругам допомогли провести медики з Національного інстититуту серцево-судинної хірургії ім.М.Амосова.

Нагадаємо, що у Львові медики успішно провели першу трансплантацію нирки 15-річному хлопцеві. Орган Ярослав отримав від бабусі.

Також у Львові медики вперше в Україні здійснили операцію трансплантації серця 13-річному хлопчикові.

Читайте також “Зможе повернутися до школи. Як 13-річний Максим живе з донорським серцем”.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі