НТА > НОВИНИ > Львівські новини > У Львові медики врятували дівчину, в якої після «ковіду» почали відмовляти руки та ноги

У Львові медики врятували дівчину, в якої після «ковіду» почали відмовляти руки та ноги

Дівчинка два тижні провела у реанімації, а також заново вчилася сидіти та ходити

304

У Львові медики врятували дівчину, в якої після «ковіду» почали відмовляти руки та ноги.

Ускладнення, яке у світі трапляється вкрай рідко, зафіксували в Дитячій лікарні Першого медоб’єднання Львова.

«COVID-19 Соломійка перенесла у легкій формі, із симптомів була лише втрата нюху та смаку. Та вже за кілька тижнів у дитини почала сильно боліти голова і вона відчула затерпання та слабкість в ногах, а потім – в руках. За якийсь час Соломійка уже не змога втримати виделку», – повідомляють у медустанові.

Дівчинку терміново госпіталізували одразу в реанімацію Дитячої лікарні Першого медоб’єднання Львова, де вона провела два тижні.

Лікарі встановили діагноз – гострий поперечний мієліт в шийному відділі хребта та спастична тетраплегія (зниження рухової активності у верхніх та нижніх кінцівках) з порушенням функцій тазових органів.

«Це запальне інфекційне захворювання спинного мозку, при якому вражаються рухова та чутлива здатність», – зазначають медики.

Також вони з’ясували, що COVID-19 запустив хибну роботу імунної системи, яка почала сприймати клітини спинного мозку як чужорідні, атакуючи свій же організм. Це описано в дослідженнях медичних навчальних закладів США та Панами.

За два тижні в реанімації стан Соломійки лікарям вдалося стабілізувати.

Ще місяць дитина лікувалася в неврологічному відділенні: займалася з реабілітологом, аби перешкодити знерухомленню суглобів, вона знову вчилася сидіти, а потім уже й ходити.

«Ця історія трапилася торік у травні, саме тоді Соломійка потрапила в реанімацію. Відтоді дівчинці та лікарям довелося докласти чимало зусиль, аби відновитися.

Нині після чергового планового огляду нарешті можемо сказати, що хвороба відступила  –  розвиток ускладнення призупинено, рухливість ніжок і ручок відновлено», – повідомляють у медустанові.

Медики нагадують, що останні хвилі коронавірусу є дедалі агресивнішими, зокрема, до дітей. Вони призводять до різного роду ускладнень: уражень серцево-судинної та нервової системи, головного мозку, панкреатиту, плевриту, пневмоній тощо.

Нагадаємо, що у дитячій лікарні Першого медичного об’єднання Львова лікарі врятували п’ятимісячну дівчинку із коронавірусною інфекцією. Із симптомів у дитини були лише сухий кашель та висока температура – 39 градусів, яка не збивалася.

Нагадаємо, що у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «Охматдит» станом на 31 січня зафіксували новий антирекорд: на COVID-19 хворіють 123 дітей. Це найбільша кількість інфікованих дітей за весь час пандемії.

Також за добу 15 лютого в Україні виявили 31 513 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"