НТА > НОВИНИ > Львівські новини > У Львові медики витягнули з ока дитини 10-сантиметрового паразита

У Львові медики витягнули з ока дитини 10-сантиметрового паразита

Ймовірно, гельмінт потрапив в організм дитини через комарів від собак, які є проміжною ланкою

989

У Львові офтальмологи дістали з ока 3-річної дівчинки 10-сантиметрового гельмінта, який, ймовірно, потрапив в організм дитини через комарів від собак, які є проміжною ланкою.

Про це повідомили у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «Охматдит».

Зазначають, що у дівчинки з’явилася припухлість і свербіж очка, знизився зір, але лікування не давало результатів, утворилася пухлинка.

Те, що в операційній побачили окулісти викликало шок. Відтак, у гранульомі під кон’юнктивою жив хробак – гельмінт дирофілярія (Dirofilaria) більше 10 см довжини.

Зазначають, що Dirofilaria, вона ж «зла нитка», найчастіше потрапляє в організм людини через комарів від собак, які є проміжною ланкою.

Цікаво, що Львівщина не є ендемічною зоною для цього гельмінта, дирофілярія рідко зустрічається у дітей.

Дорослі гельмінти живуть під шкірою або слизовою оболонкою у будь-якій частині тіла, в очах це найчастіше повіки, очне яблуко, кон’юнктива. У місці, в якому оселився гельмінт, людина відчуває печію, свербіж, з’являється пухлинка завбільшки просяне зерно, яка порушує функцію ока. Паразит поводиться дуже самовпевнено у тілі людини – може мігрувати на відстань до 30 см/добу. Проте у дівчинки була єдина скарга – зниження зору і свербіж.

Гельмінта дістали окулісти в умовах операційної мікрохірургічним пінцетом. Вони не дали зловмиснику жодних шансів і дістали його цілого, хоч він і робив спроби втекти.

«Коли ми почали надрізати ту пухлинку в операційній, вона почала втікати від нас. Але ми швидко зорієнтувалися і встигли упіймати паразита за хвіст. Якби він втік у череп, то ми б не дістали його», – каже офтальмолог Всеволод Радомський.

Зазначають, що наразі у маленької пацієнтки повністю відновився зір і пройшло запалення в місці, де оселилася «зла нитка». Дівчинка вже вдома.

«Щоб не прихистити в своєму організмі чужинця, радимо захищати малечу і хатніх улюбленців від укусів комарів», – зазначили у медустанові.

Нагадаємо, що львівські медики дістали світлодіодну лампочку з бронха 4-річного хлопчика, яку він витягнув з гірлянди та випадково проковтнув під час того, як його родина прикрашала ялинку.

Оцініть новину
Клас!
2
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
3

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі